پنجره دوجداره طرح چوب

پنجره دو جداره لمینت طرح چوب

امروزه استفاده از پنجره دوجداره لمینت طرح چوب بسیار مورد استقبال طراحان و مالکین ساختمان ها قرار گرفته است.

به دلیل آن که علاقه و سلیقه ی افراد در انتخاب کلیه ی مصالح ساختمانی بسیار متفاوت است، لمینت پنجره با داشتن طیف گسترده ای از رنگ ها و طرح ها دست طراحان را برای استفاده بیشتر از پنجره دو جداره یو پی وی سی، باز گذاشته است.

یکی از عناصر مهم در نمای داخلی و خارجی ساختمان ها در و پنجره هستند و از اهمیت بالایی برخوردارند. از این رو استفاده از پروفیل لمینت در پنجره دوجداره روشی بسیار مناسب و کاربردی در ساختمان ها می باشد.

از آن جایی که تهیه در و پنجره های چوبی و یا رنگی مقرون به صرفه نیست، به کار بردن در و پنجره های دوجداره با نمای چوب به کمک طراحان داخلی آمده است تا علاوه بر زیبایی ساختمان مقرون به صرفه خواهد بود.

ضمن اینکه پنجره لمینت تمامی مشکلاتی که ممکن است در پنجره های چوبی رخ دهد را پوشش می دهد.

نمایندگی پنجره دوجداره کرج ارائه دهنده تمام این خدمات خواهد بود.

در ادامه ی مطلب بیشتر در مورد لمینت پنجره توضیح خواهیم داد.

پنجره دوجداره لمینت طرح چوب

پنجره دوجداره لمینت طرح چوب چیست؟

همان طور که می دانید پروفیل یو پی وی سی سفید رنگ است و لمینت بستن یک فویل مقاوم با چسب قوی روی پروفیل های UPVC می باشد.

در واقع لمینت ها فیلم‌های رنگی و یا طرح چوب هستند که بر روی متریال سفید رنگ uPVC چسبانده می‌شوند. این لمینت ها در انواع رنگی و در رنگ های متنوع تولید می شوند. همچنین لمینت ها با انواع طرح های مختلف چوبی در بازار موجود هستند.

لمینت به عنوان یک لایه محافظ بر روی درب و پنجره قرار می‌گیرد. بنابراین در صورت خراش برداشتن درب و پنجره لایه زیرین که سفید رنگ هست نمایان می شود.

به همین دلیل برای اینکه لمینت بتواند تا سال‌های سال مانند روز اول و بدون خط و خش بلقی بماند از چند لایه لمینت استفاده می‌شود .

لمینت‌ها در انواع رنگی و یا طرح چوب تولید می‌شوند و می توان از دو نوع لمینت بر روی یک پنجره استفاده کرد. با توجه به طراحی نمای ساختمان و طراحی داخلی خانه ی شما نوع لمینت شدن در و پنجره ها می‌تواند متفاوت باشد.

شما می‌توانید در نمای ساختمان خود از لمینت طرح چوب استفاده کنید در حالی که قسمت داخلی  پنجره پی وی سی  سفید رنگ خود باقی بماند.

پنجره دو جداره لمینت طرح چوب

مزایای پنجره دو جداره لمینت طرح چوب

از مزایای لمینت پنجره می توان به موارد زیر اشاره کرد :

زیبایی

لمینت کردن پنجره های  UPVCو استفاده از پنجره های دو جداره لمینت، اولین قدم برای هماهنگ کردن در و پنجره با نمای داخلی و یا بیرونی ساختمان شما را دارد.

برای ایجاد هارمونی در طراحی داخلی ساختمان می توانید از رنگ های مختلف پنجره های لمینت استفاده کنید.

چنانچه شما به طبیعت علاقه مندید و می خواهید در طراحی داخلی خونه خود روح طبیعت را به خونه خود وارد کنید، بهترین گزینه برای شما استفاده از لمینت چوبی بر روی پنجره دوجداره UPVC است.

با استفاده از پنجره لمینت نه تنها حس طبیعت را در خانه القا می کنید بلکه از ورود آلودگی و گرد و غبار به داخل خانه جلوگیری کرده اید.

پنجره های لمینت زیبایی ، طرح و رنگ پنجره های چوبی را دارند اما مشکلات یک پنجره چوبی رو نخواهند داشت.

پنجره دوجداره لمینت با جلوه چوب

مراقبت

لایه لمینت مانند یک پوشش محافظ از متریال UPVC محافظت می کند.

بعد از لمینت شدن پنجره ها پی وی سی خیال شما از بابت خط و خش بر روی پنجره آسوده خواهد شد. همچنین برای این لایه می‌توان از فیلم‌هایی که خاصیت نرمی الاستیسیته بالاتری نسبت به uPVC دارن، استفاده کرد تا از شدت ضربه به درب و پنجره شما گرفته شود.

مقاومت پنجره دوجداره لمینت طرح چوب

مقاومت بالاتر در برابر تغییرات آب و هوایی

درب و پنجره uPVC خود به تنهایی مقاومت بالایی در برابر تغییرات آب و هوایی دارند اما با لمینت کردن uPVC  این مقاومت چند برابر خواهد شد. ایجاد یک لایه محافظ از قرار گیری مستقیم درب و پنجره در برابر سرما و گرما و همچنین تابش مستقیم آفتاب محافظت می‌کند.

لذا اطمینان داشته باشید که این تغییرات باعث تغییر رنگ در متریال درب و پنجر خانه شما نمی شود. مخصوصا تابش مستقیم آفتاب که باعث زرد شدن و یا رنگ پریدگی متریال می‌شود.

نظافت و مراقبت

نظافت و شست و شوی پنجره های لمینت شده بسیار راحت است و نیازی به مراقبت و نگهداری زیادی از آن ها ندارید.

با لمینت کردن درب و پنجره uPVC می‌توانید طول عمر این درب و پنجره ها رو تا سالیان بیشتری تمدید کنید.

پنجره دوجداره لمینت طرح چوب

قیمت پنجره دو جداره لمینت شده با طرح چوب

قیمت پنجره لمینت شده uPVC نسبت به نوع معمولی آن بالاتر است . معمولا هزینه پنجره دوجداره لمینت شده 30 الی 40 درصد از نوع معمولی آن گران‌تر است . این قیمت بسته به تعداد لمینت و نوع فیلم مصرفی می‌تواند متغیر باشد.

قیمت لمینت پنجره با توجه به طرح، رنگ و کیفیت پروفیل مصرفی، رنگ دستگیره ها (یراق آلات) و چسب مصرفی برای نصب، معمولاً ۳۰ الی۴۰٪ از نوع ساده آن گرانتر است.

به صورت میانگین و براساس نوع پوشش یک طرف (از داخل و یا رو به خارج) و یا دو طرف لمینت، محاسبه و اعلام می شود هرچه متراژ پروفیل بیشتر باشد اختلاف قیمت نیز بیشتر خواهد شد که به وسیله نرم افزار قابل محاسبه دقیق می باشد.

* قابل ذکر است روکش کردن پروفیل فقط برای پروفیل های یو پی وی سی امکان پذیر بوده و پروفیل های آلومینیوم قابلیت لمینت شدن ندارد، از این رو برای پاسخگویی به نیاز طراحان، معمولاً آن را با طرح چوب رنگ آمیزی می کنند.

پنجره دوجداره طرح چوب

عوامل مؤثر در قیمت پنجره دو جداره

عواملی موجب افزایش قیمت پنجره دوجداره سفید نسبت به قیمت پنجره  UPVC لمینت طرح چوب می شود.

به میزان پروفیل مصرفی بستگی دارد، هرچه متراژ پروفیل بیشتر باشد اختلاف قیمت نیز بیشتر خواهد شد.

در پنجره لمینت دوجداره UPVC رنگ دستگیره ها و چسب مصرفی برای نصب نیز موجب تغییر قیمت است.

این اختلاف قیمت در حدود 25 تا 40 درصد مبلغ کل فاکتور، افزایش پیدا می کند.

اختلاف قیمت پنجره لمینت دوجداره UPVC طرح چوب به میزان پروفیل طرح چوب مصرفی در پنجره دوجداره بستگی دارد.

با اضافه شدن پروفیل در هر قسمت از پنجره، قیمت آن به شکل تصاعدی بالا خواهد رفت.

قیمت پنجره لمینت دوجداره UPVC به صورت میانگین و براساس نوع پوشش یک طرف و دو طرف، محاسبه و اعلام می شود که به وسیله یک نرم افزار قابل انجام است.

پنجره دو جداره لمینت

پنجره دوجداره طرح چوب

پنجره های دوجداره طرح چوب در مدل ها و طرح های مختلفی در بازار موجود هستند. این نوع پنجره ها برای خانه هایی با نمای سنتی بسیار مناسب هستند.

پنجره های طرح چوب به دلیل نمای زیبایی که از طبیعت به ارمغان می آورند، طرفداران زیادی دارند و آرامش خاصی به محیط می بخشند.

هزینه پنجره دوجداره لمینت طرح چوب

پنجره دوجداره UPVC لمینت طرح چوب

پنجره دوجداره یو پی وی سی لمینت طرح چوب در انواع مدل های مختلف در بازار وجود دارند. مجموعه UPVC کالا آمادگی ارائه تمام این مدل ها را به انتخاب مشتریان خود دارد.

پنجره‌ های محفظه ‌ای: پنجره ‌های قفسه‌ ای به سمت بیرون باز می ‌شوند و انتخابی محبوب برای خانه ‌هایی با معماری سنتی هستند.

پنجره های کشویی: پنجره های کشویی به صورت افقی باز می شوند و برای خانه هایی با فضای محدود گزینه خوبی هستند.

پنجره ها را کج کنید و بچرخانید: این پنجره ها می توانند برای تهویه به داخل کج شوند یا بچرخند تا کاملاً باز شوند. آن ها یک گزینه همه کاره برای خانه ها با هر سبکی هستند.

پنجره های سایبان: پنجره های سایبان در بالا به سمت بیرون باز می شوند و برای خانه هایی با نور آفتاب زیاد انتخاب خوبی هستند.

پنجره های ثابت: پنجره های ثابت باز نمی شوند و برای جاهایی که نیازی به تهویه نیست گزینه خوبی هستند.

پنجره دوجدارهUPVC لمینت طرح چوب

پنجره دوجداره لمینت طرح چوب UPVC

پنجره دوجداره لمینت نوعی پنجره است که از دو جداره شیشه تشکیل شده است که با لایه ای از پلی وینیل بوتیرال (PVB) به یکدیگر متصل شده اند.

لایه PVB به نگه داشتن دو شیشه در کنار هم در صورت شکستگی کمک می کند که باعث امنیت بیشتر پنجره می شود. پنجره دوجداره لمینت همچنین عایق صوتی بهتری نسبت به پنجره های معمولی هستند.

پنجره دوجداره لمینت طرح چوب UPVC

پنجره دوجداره لمینت با طرح چوب را از کجا بخرم؟

پنجره های دوجداره لمینت با طرح چوب در انواع مختلف و قیمت های متفاوت در بازار موجود می باشد. اما برای این که از دوام و طول عمر پنجره های خریداری شده اطمینان حاصل کنید؛ بهتر از به سراغ نمایندگی های معتبر بروید.

مجموعه uPVCکالا نمایندگی پنجره های دوجداره در در بیشتر شهرهای ایران را دارد که پنجره های دوجداره لمینت طرح چوب یکی از خدمات این مجموعه می باشد.

اگر به دنبال پنجره ای زیبا، کم مصرف و ایمن هستید، پنجره دوجداره لمینت با طرح چوب گزینه بسیار خوبی است. با انواع مختلف و سبک های موجود، مطمئناً پنجره مناسبی برای خانه خود پیدا خواهید کرد.

پنجره دوجداره لمینت طرح چوب از کجا بخرم؟

انواع لمینت پنجره دو جداره

ساخت لمینت پنجره دو جداره به دو صورت انجام می شود:

پنجره دوجداره یک رو لمینت
پنجره دوجداره دو رو لمینت

پنجره دوجداره لمینت طرح چوب
۱. تک رو لمینت :

رنگ، تنها یک طرف سطح پروفیل را می پوشاند و خود در دو مدل : داخل لمینت و بیرون لمینت تقسیم بندی می شود که بر اساس نیاز هر پروژه می توان در و پنجره ای رنگی در نمای داخل یا خارج ساختمان داشت.

در این حالت مغز پروفیل همچنان سفید است. که در صورت آسیب دیدگی به لایه رویی، جای آن را با رنگ می توان پوشاند.

۲. دو رو لمینت :

هر دو طرف پروفیل رنگی بوده و همچنین مغز آن نیز دیگر سفید نیست و نزدیک به رنگ روکش لمینت خود است (به اصلاح به آن مغز قهوه ای هم می گویند)، از این رو در صورت خراشیدگی و یا جای پیچ ها و محل اتصال اجزا، همواره رنگی خواهد ماند.

عکس پنجره دوجداره لمینت طرح چوب

طرح های لمینت چوب در پنجره دو جداره UPVC

طرح‌ های مختلف لمینت چوبی، زیبایی سطوح را به نمایش می ‌گذارند و با مجموعه‌ ای از رنگ ها، گزینه ‌های طرح چوب بی نظیری را ارائه می ‌دهد.

لمینت چوبی با حفظ ظاهر اصیل خود با مقاومت در برابر عناصر روزمره چون باران و رطوبت و همچنین نور مستقیم آفتاب، در نیاز به حداقل مراقبت و نگهداری از سطوح چوبی سنتی بهتر عمل می کند.

طرح‌های ورقه ‌ای چوب شامل گونه ‌های کلاسیک مانند بلوط، افرا، نارون و گیلاس تا طرح های عجیب‌ تر و خاص تر از جمله بامبو و ساج است.

طرح های پنجره دوجداره لمینت طرح چوب

معماری کلاسیک پنجره دو جداره لمینت طرح چوب

طیف طرح چوب، حسی معاصر را ارائه می ‌کند که برای معماری کلاسیک مناسب است. استفاده از رنگ های خنثی با طرح پارکت، فضای چوبی و کلاسیک در خانه ها ایجاد می کند.

اگر از جمله افرادی هستید که از زندگی در فضایی شبیه کلبه و لوازم و وسایل چوبی آرامش می گیرید، این لیمنت های چوبی به کمک شما خواهند آمد.

استفاده از این طرح های چوبی در پنجره های ساختمان، درب و پنجره های پاسیو و یا سقف نورگیر، حس نوستالژیک و کلاسیک کلبه های قدیمی را زنده می کنند.

پنجره‌ ها و درب‌ های لمینتی با روکش چوبی

پنجره ها و درهای لمینتی با روکش چوبی در رنگ های دلخواه مشتری آماده شده و در محل مورد نظر نصب می شوند.

جنس UPVC در داخل و روکش چوب در طرح های مختلف در بیرون پنجره ها، درکنار استحکام، زیبایی را مهمان خانه ها می کند.

پنجره دو جداره لمینت UPVC طرح چوب

مقاومت جنس داخلی و زیبایی نمای ظاهر این پنجره ها، باعث جذب مشتریان به سمت این مدل پنجره ها شده است.

رنگ چوب در پنجره دوجداره لمینت

رنگ چوب در پنجره های دوجداره لمینت، بسته به سلیقه مشتری کار خواهد شد. حتی در این موارد به خواست مشتری، می توان سمت داخلی پنجره را رنگی مطابق با دکوراسیون داخلی انتخاب کرد.

این در حالی است که سطح پنجره، در سمت نمای ساختمان با رنگی متفاوت و با بهترین کنتراست جهت زیبایی نما انتخاب می شود.

انواع پروفیل پنجره دوجداره لمینت طرح چوب

انواع پروفیل لیمنت

انواع پنجره دوجداره upvc لیمنت را میتوان به 3 دسته کلی زیر تقسیم بندی کرد :

  • بیرون لمینت
  • درون لمینت
  • دو رو لیمنت

در پروفیل های بیرون لیمنیت از پروفیل های با مغذی سفید استفاده می شود.بنا به درخواست مشتریان طرح بیرونی پنجره متناسب با نمای ساختمان از یک طرف لیمنت می شود. در پروفیل های دو رو لمینت باید از پروفیل های با مغز قهوه ای یا همرنگ لمینت استفاده شود.

قیمت پنجره دوجداره Upvc لیمنت شما حدود 20 درصد افزایش قیمت خواهد داشت. در پنجره دوجداره ریلی نیز می توانید از این نوع رنگ ها بهره ببرید.

پنجره دوجداره یو پی وی سی طرح چوب

پنجره های یو پی وی سی با جلوه چوب جدیدترین پیشرفت در فناوری قاب پنجره است. در طول 50 سال گذشته، پنجره های یو پی وی سی انقلابی در طراحی قاب پنجره ایجاد کرده اند.

پنجره دوجداره طرح چوب

این فناوری به مصرف ‌کنندگان این امکان را می ‌دهد که مجموعه ‌ای کاملاً جدید از پنجره‌ ها را کمی بیشتر از هزینه قبلی داشته باشند.

مواد به کار رفته در پنجره های یو پی وی سی آن ها را قوی، مقرون به صرفه و کارآمد کرده است. همه این مزایا به این معنی است که بسیاری از افراد هنگام ساخت و یا طراحی مجدد خانه ها، پنجره های یو پی وی سی را انتخاب می کنند.

اگرچه پنجره های یو پی وی سی زیبایی ظاهری شان مانند قاب پنجره چوبی نیست. اما کسانی که نمی‌ خواهند پنجره‌ های چوبی را به UPVC ارتقا دهند، باید برای نگهداری از این قاب ‌های چوبی هزینه زیادی صرف کنند.

به همین دلیل است که پنجره های یو پی وی سی با جلوه چوب بسیار مفید هستند. آنها تمام مزایای عملکردی طراحی قاب پنجره یو پی وی سی را ارائه می دهند و در عین حال زیبایی اصلی خانه را حفظ می کنند.

پنجره دوجداره لمینت طرح چوب

تفاوت بین پنجره دوجداره طرح چوب و پنجره های UPVC معمولی چیست؟

پنجره های یو پی وی سی با جلوه چوب دارای مواد بسیار مشابه پنجره های یو پی وی سی معمولی می باشند. اگرچه در ظاهر شبیه قاب های چوبی سنتی هستند.

پنجره‌های یو پی وی سی سنتی دارای طراحی ساده تک رنگ، معمولاً سفید هستند. پنجره های یو پی وی سی طرح چوب، نه تنها شبیه قاب های چوبی واقعی هستند، بلکه بافت چوبی نیز دارند.

انواع رنگ های پنجره دوجداره لمینت طرح چوب

مقایسه پنجره های دوجداره UPVC طرح چوب با پنجره های چوبی

زیبایی: جذاب ترین چیز در مورد پنجره های یو پی وی سی با جلوه چوب زیبایی شناسی است. آنها نه تنها عالی به نظر می رسند، بلکه دارای طیف وسیعی از سبک ها و طرح ها هستند.

مجموعه UPVCکالا به عنوان نمایندگی پنجره دوجداره، طیف وسیعی از سبک ها و رنگ های مختلف چوب را ارائه می دهیم.

مقرون به صرفه

جدا از جذابیت های زیبایی شناختی، پنجره های دوجداره طرح چوب نیز به طور قابل توجهی ارزان تر از قاب های چوبی هستند. نصب آنها نه تنها نسبت به قاب های چوبی ارزان تر است، بلکه نگهداری آنها مقرون به صرفه تر است.

تعمیر و نگهداری

قاب پنجره های چوبی معمولاً هر 5 تا 10 سال یکبار نیاز به رنگ آمیزی دارند. این یک فرآیند فوق العاده وقت گیر و پرهزینه است.

پنجره های یو پی وی سی طرح چوب فقط باید گاهی اوقات تمیز شوند، بنابراین تعمیر و نگهداری بسیار آسان تر است.

مزایای پنجره دوجداره طرح چوب

راندمان حرارتی

با افزایش قیمت قبوض گرمایشی در سال‌های اخیر، مهم است که شیشه‌ ها و قاب ‌های پنجره از نظر انرژی کارآمد باشند.

پنجره های یو پی وی سی از طراحی چند محفظه ای برای به دام انداختن گرما در داخل خانه استفاده می کنند.

با تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های یو پی وی سی طرح چوب، می توانید قبض انرژی یک خانوار را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

انواع پنجره دوجداره لمینت طرح چوب

مقاومت در برابر آب و هوا

با گذشت زمان، قاب پنجره های چوبی شروع به خراب شدن می کنند. به خصوص در هوای سخت، قاب های چوبی می توانند پوسیده و خرد شوند.

پنجره های لمینت طرح چوب به دلیل دوام و ماندگاری نسبت به قاب های چوبی مزیت عمده ای دارند. با توجه به پوشش با کیفیت بالا، پنجره های یو پی وی سی با جلوه چوب حتی در شدیدترین آب و هوا هم بادوام می مانند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *