پنجره دوجداره در عظیمیه کرج

پنجره دوجداره عظیمیه کرج

اگر ساکن شرق کرج و منطقه عظیمیه هستید و تصمیم به نصب پنجره دوجداره برای منزل خود دارید؛ نمایندگی پنجره دوجداره عظیمیه کرج نزدیک ترین و راحت ترین راه برای رسیدن به این هدف است.

مجموعه UPVC کالا نمایندگی پنجره دوجداره در کرج با برندهای وین تک، هافمن و ویستابست، تمامی خدمات مربوطه از جمله نصب، تعمیر و تعویض پنجره ها را به مشتریان خود ارائه می دهد.

در ادامه به این موضوع که پنجره دوجداره چیست؟ و در کجا کاربرد دارد؛ همچنین مزایا و معایب آن ها پرداخته ایم.

نمایندگی پنجره دوجداره در عظیمیه کرج

نمایندگی پنجره دوجداره در عظیمیه کرج برای ساکنین محدوده عظیمیه، میدان اسبی و سایر بخش ها، در دسترس است. همانطور که از نام آن پیداست، پنجره دوجداره به پنجره ای اطلاق می شود که از دو جداره شیشه تشکیل شده است.

جزء کلیدی پنجره، واحد شیشه عایق (IGU) یا واحد آب بندی شده دو جداره است که در چارچوبی از چوب، آلومینیوم یا uPVC قرار می گیرد.

IGU متشکل از دو ورقه شیشه ای است که توسط یک میله فاصله دهنده از هم جدا شده اند تا یک شکاف هوایی پر از گاز عایق مانند زنون، کریپتون یا گاز آرگون تشکیل دهند.

نمایندگی پنجره دوجداره عظیمیه کرج

 

پنجره دوجداره چیست و چگونه کار می کند؟

روزهایی که بسیاری از مردم مجبور بودند به پنجره های تک جداره بسنده کنند، به پایان رسیده است. یک توضیح ساده برای آن وجود دارد. پنجره های تک جداره (پنجره ای با یک جداره شیشه ای) از برخی جهات مناسب نیستند.

یک پنجره تک جداره اجازه می دهد تا 60 درصد گرما از خانه به دنیای بیرون منتقل شود. و این از نظر مسائل زیست محیطی و هزینه گرمایش خانه شما غیرقابل قبول است.

امروزه بسیاری از مردم پنجره ‌های دوجداره را انتخاب می ‌کنند، زیرا در هنگام حفظ گرما در داخل خانه، مصرف انرژی بیشتری دارند.

امروزه می توانید یک قدم فراتر رفته و پنجره های سه جداره را برای عایق کاری بیشتر خانه خود با لایه های بیشتر شیشه نصب کنید.

نصب پنجره دوجداره عظیمیه کرج

با نصب پنجره های دوجداره در عظیمیه کرج، از مزایای بسیار این پنجره ها بهره مند شوید.

مزیت اصلی پنجره دوجداره عایق حرارتی است. عایق حرارتی با توانایی حفظ گرما در یک اتاق، اجازه ورود سرما به داخل را مختل می کند و این امر باعث می شود اتاق شما را در مصرف انرژی کارآمدتر شود.

مزیت دیگر آلودگی صوتی است، مانند عدم ورود صدای بیرون به خانه و بهبود امنیت کلی خانه.

پنجره های دو جداره در مصرف انرژی کارآمد هستند و همچنین از نظر تنوع ساخت نیز بسیار متنوع هستند. این پنجره ها با جنس ها و در رنگ های متعدد در بازار موجود می باشند.

مزیت پنجره دوجداره عظیمیه کرج

پنجره دوجداره چگونه کار می کند؟

در واقع طرز کار پنجره دوجداره به این صورت است که یک شکاف هوا بین شیشه ‌ها ایجاد می ‌کند که در برابر انتقال حرارت بین مناطق مختلف دمایی (دمای بیرونی و دمای داخلی) عایق ایجاد می کند.

فضای بین شیشه ها یک شکاف که به طور طبیعی پر از گاز تشکیل شده است که انتقال حرارت (سرد یا گرم) را با رسانایی کند می کند و بازده حرارتی را افزایش می دهد.

شکاف هوا گرما را به دام نمی اندازد، اما با کاهش سرعت انتقال حرارت و به حداقل رساندن اتلاف گرما عمل می کند. اساساً سرعت خروج گرما از داخل خانه به بیرون را کاهش می دهد که به پنجره دو جداره خاصیت عایق می دهد.

پنجره دوجداره چگونه اتلاف حرارت را کاهش می دهد؟

پنجره دو جداره از طریق بالشتک حرارتی و عایق گاز محصور شده در واحد مهر و موم شده، اتلاف حرارت را به حداقل می رساند.

هنگامی که هوای سرد به سطح بیرونی شیشه برخورد می کند، شیشه دما را به لایه گاز منتقل می کند. لایه گاز سطح انتقال حرارت را به حداقل می رساند و هدایت گرما را بین دو درجه حرارت متفاوت کاهش می دهد.

به طور همزمان، هنگامی که هوای گرم از داخل اتاق به صفحه داخلی شیشه برخورد می کند، گاز انتقال گرما از داخل را کاهش می دهد که به حفظ گرما در اتاق کمک می کند.

در یک پنجره دو جداره، شیشه بیرونی و شیشه داخلی، دماهای متفاوتی خواهند داشت.

ویژگی های پنجره دوجداره عظیمیه کرج

پنجره دوجداره ضد صدا

پنجره های دوجداره جدا از این که یک عایق حرارتی عالی هستند، در مقایسه با پنجره های تک جداره، به کاهش شدت صدای ورودی به یک ملک کمک می کنند.

صدا از طریق ارتعاشات ایجاد می شود و انرژی موج صوتی از نقطه منبع خود حرکت می کند تا به گوش ما برسد. بنابراین، اگر شیشه دیگری به عنوان یک لایه اضافی عمل کند، مانع موج صوتی می شود و باعث کاهش نویز از ورود به اتاق می شود.

هر چه فاصله بین شیشه ها بیشتر باشد، مزایای عایق صوتی بیشتر است. با افزایش شدت موج در یک شیشه نسبت به دیگری، عایق صوتی افزایش می یابد.

دریچه های قطره چکانی نصب شده بر روی پنجره ها برای اهداف تهویه می تواند اجازه دهد صدای ناخواسته وارد ملک شود. برای رفع این مشکل، می‌توانید از نصب هواکش ‌های صوتی مخصوص استفاده کنید.

شیشه سه جداره نیز مؤثر است، اما همانطور که در بالا توضیح داده شد، تنها زمانی مفید است که شیشه های پنجره ضخامت های متفاوتی داشته باشند.

پنجره دوجداره ضد صدا

نگهداری و تعمیر پنجره دوجداره عظیمیه کرج

هوای ما حاوی قطرات مولکولی ریز آب است که با چشم غیرمسلح نامرئی است. وقتی هوا گرم است، مولکول های نگهدارنده رطوبت از هم فاصله می گیرند.

با سرد شدن هوا، مولکول های آب به یکدیگر نزدیک می شوند. وقتی مولکول ‌های آب خیلی به هم نزدیک می ‌شوند، با هم ترکیب می ‌شوند و مایعی قابل مشاهده را تشکیل می ‌دهند که به آن «نقطه شبنم» می ‌گویند.

تراکم زمانی اتفاق می ‌افتد که هوای مملو از رطوبت با یک قسمت بیرونی سرد – مانند شیشه پنجره – در تماس باشد.

وقتی غذا می‌ پزید، کتری را می‌ جوشانید یا دوش آب گرم می ‌گیرید، هوای اطراف بیش از حد معمول با رطوبت پر می‌شود و تراکم روی آینه ‌های حمام و پنجره ‌های آشپزخانه ظاهر می ‌شود.

در پنجره های دو جداره، هوای داخل شکاف مقدار کمی رطوبت را در خود نگه می دارد که در صورت تغییر اختلاف دما، می تواند روی سطح شیشه ظاهر شود.

دلیل بخار بین شیشه ها

هر واحد پنجره دوجداره مهر و موم شده حاوی یک خشک کننده کریستالی در داخل میله اسپیسر است. نقش خشک کننده این است که رطوبت را از شکاف هوا خارج کند و فضایی خشک بین شیشه ها حفظ کند.

تراکم داخلی زمانی رخ می دهد که آب بندی های واحد مهر و موم شده شروع به خراب شدن کنند و رطوبت بیشتری وارد واحد مهر و موم شود.

ماده خشک کن اشباع می شود و نمی تواند رطوبت بیشتری را در خود نگه دارد و در نتیجه بخار بین شیشه ها اتفاق می افتد.

دلیل بروز بخار زیاد روی شیشه های تک لعاب آسیب پذیر بودن آن در برابر سرما است که نقطه شبنم را از بخار آب موجود در هوای اطراف ایجاد می کند.

بخار در پنجره های دوجداره

بهترین شیشه برای پنجره های دوجداره چیست؟

بهترین شیشه ای که برای پنجره های دوجداره استفاده می شود، شیشه های کم تابش (Low E) هستند. شیشه با تابش کم (Low E) معمولاً حاوی یک پوشش اکسید فلزی نامرئی است که معمولاً روی یکی از شیشه ‌های داخلی در کنار شکاف قرار دارد.

این لایه اجازه می دهد تا گرما و نور خورشید وارد شود، اما مقدار گرما را که اجازه می دهد دوباره خارج شود را متوقف می کند.

مزایای پنجره دوجداره عظیمیه کرج

پنجره های دوجداره جنس UPVC فواید زیادی دارند که بارها به آن ها اشاره شده است. در ادامه به اختصار برخی از این مزیت ها آورده شده است.

خانه گرمتر در زمستان

یک پنجره دو جداره برای عایق کاری عالی است. شیشه دوجداره همچنین به جذب گرمای طبیعی و ذخیره آن برای ماه های سردتر کمک می کند، که روشی عالی برای عایق نگه داشتن خانه شما در طول زمستان است.

مزایای پنجره دوجداره عظیمیه کرج

صرفه جویی در هزینه انرژی

هنگامی که از پنجره های دو جداره استفاده می کنید، انرژی کمتری برای خنک کردن یا گرم کردن اتاق مورد نیاز است. به نوبه خود، هزینه های انرژی پایین را به همراه دارد و در این فرآیند پول نقد شما صرفه جویی می شود.

 

خانه خنک ‌تر در تابستان

پنجره های دوجداره گرمای خورشید را از پنجره ‌ها در تابستان به دام می ‌اندازند که به خنک ‌تر نگه داشتن اتاق شما کمک می‌کند.

ایمنی و امنیت

هنگامی که شما پنجره های دو جداره را در سرتاسر خانه خود نصب می کنید، ایمنی و امنیت خانه شما افزایش می یابد. یک پنجره دوجداره محکم تر درزگیری می شود و شکستن آن در مقایسه با سایر پنجره ها بسیار سخت تر است.

تراکم کمتر

پنجره دوجداره رطوبت تجمع یافته روی شیشه های پنجره شما را به حداقل می رساند زیرا مهر و موم هوا مانع از تجمع تراکم می شود. سایر پنجره‌ ها معمولاً اجازه می ‌دهند که تراکم ظاهر شود، که منجر به ایجاد لک در شیشه ‌های پنجره در طول زمان می‌شود.

پنجره دوجداره عایق صدا

عایق صدا

تعبیه پنجره های دوجداره خانه ای آرام و کم سر و صدا ایجاد می کند. اگر در یک منطقه پر سر و صدا زندگی می کنید یا در یک جاده شلوغ زندگی می کنید؛ نصب پنجره های دو جداره می تواند بهترین گزینه باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *