پنجره دوجداره عایق صدا چیست؟

پنجره دوجداره عایق صدا

وقتی می خواهید در خانه کار کنید یا در خانه استراحت کنید، صدای بیرون می تواند مشکل ساز باشد. بنابراین آسان ترین راه استفاده از پنجره دوجداره عایق صدا است.

دراقع پنجره ‌های کاملاً عایق صدا وجود ندارند؛ اما عوامل متعددی در پنجره UPVC دوجداره وجود دارد که می ‌تواند به شما در تقویت عایق صوتی خانه ‌تان کمک کند.

اگر در محله ای زندگی می کنید که به ناچار مجبور به تحمل سر و صدای زیادی هستید؛ پیشنهاد می کنم با تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره، آرامش را به خانه خود بازگردانید.

پنجره های دوجداره به کاهش ورود صدا به داخل واحد کمک بسزایی می کنند به شرطی که تمام پنجره های واحد یا ساختمان خود را به روز کنید.

مزایای پنجره دوجداره عایق صدا

پنجره دوجداره عایق صدا چیست؟

پنجره های دوجداره عایق صدا نمی توانند به طور کامل همه صداها را مسدود کنند؛ اما راه های مختلفی وجود دارد که به ساکت شدن خانه شما کمک می کنند.

صداهای بلند و آزاردهنده تقریباً در هر جایی ممکن است به گوش برسد. خانه های نزدیک یک شهر شلوغ، بزرگراه، منطقه ساخت و ساز یا حیوانات خانگی با صدای بلند در معرض صداهای ناخواسته قرار می گیرند.

پنجره های دوجداره کمک می کند تا صداهای مزاحم و ناخواسته ای را که در خارج از خانه شما ایجاد می شود به حداقل برسانید.

در حالی که هیچ پنجره ای به طور کامل عایق صدا نیست، چندین قدم وجود دارد که می توانید برای بهبود مقاومت صدا در خانه خود انجام دهید.

با افزایش صدای شهرها و افزایش آلودگی صوتی، صاحبان خانه های بیشتری به دنبال راه هایی برای ایجاد محیطی آرام در خانه خود هستند.

پنجره دوجداره عایق صدا چگونه کار می کند؟

امروزه اکثر پنجره‌ های عایق استاندارد دارای رتبه ‌بندی STC حدود 26 هستند. این پنجره‌ های دوجداره دارای دو شیشه 3 میلی ‌متری هستند. با افزودن شیشه های بیشتر، لایه های عایق بیشتری وجود دارد که به کاهش صداهای بیرون کمک می کند.

پنجره‌ های کاهش ‌دهنده نویز با کاهش سرعت انتقال امواج صوتی کار می ‌کنند که باعث می‌شود آنها ساکت‌ تر به نظر برسند.

همانطور که امواج صوتی از مواد مختلف عبور می کنند، امواج را می توان جذب، منعکس یا به حداقل رساند.

در پنجره های دوجداره، این کار را می توان با بهینه سازی فضای هوا، مخلوط کردن ضخامت شیشه یا با افزودن شیشه های اضافی انجام داد.

فرآیند انتخاب این ویژگی های مختلف برای یک پنجره، برای عملکرد کاهش صدا بسیار مهم است.

پنجره دوجداره عایق صدا چگونه کار می کند؟

موارد مهم در تأثیر عملکرد پنجره دوجداره عایق بودن صدا

استفاده از مواد با کیفیت بالا، مانند نوار آب و هوای آزمایش شده در آزمایشگاه روی پنجره ها، نیز یک راه اثبات شده برای اطمینان از عملکرد مناسب است.

یکی از مهمترین عناصر دیگر در عملکرد پنجره پنجره دوجداره برای عایق صدا، نصب است. نصب مناسب کمک می کند تا از مهر و موم های هوابند اطمینان حاصل شود و همچنین به جلوگیری از سر و صدا کمک می کند.

مجموعه UPVCکالا با برخورداری از کارشناسان با تجربه و حرفه ای و دارا بودن نمایندگی پنجره دوجداره در تهران و پنجره دوجداره کرج، شما را جهت تعمیر، تعویض و نصب پنجره های دوجداره یاری می کنند.

مزایای پنجره دوجداره عایق صدا

چندین گزینه برای کم کرده آلودگی های صوتی وجود دارد که می تواند به کاهش میزان سر و صدای خانه شما کمک کند.

اولین و رایج ترین گزینه، ارتقای پنجره های خود از طرح تک جداره به طراحی دو جداره یا سه جداره است.

یکی دیگر از گزینه های مشابه، انتخاب طرح شیشه ای مخلوط میلی متری است. هنگامی که ضخامت های مختلف شیشه جفت می شوند، به کاهش صداهای مختلف در فرکانس های مختلف کمک می کنند.

نحوه عملکرد پنجره دوجداره عایق صدا

هنگامی که امواج صوتی به شیشه برخورد می کند، ارتعاش توسط شیشه جذب می شود و از طرف دیگر به بیرون منتقل می شود.

هر بار که صدا از یک جسم جامد عبور می کند، برخی از ارتعاشات به جسم جذب می شود و با عبور از آن کاهش می یابد، اما یک شیشه نازک تنها می تواند مقدار کمی را جذب کند.

شیشه دوجداره به این دلیل عایق خوبی برای صدا هستند که دو جداره شیشه ای وجود دارد که ارتعاشات صدا را جذب می کند و گاز بین شیشه ها نیز به کاهش انتقال امواج صوتی کمک می کند.

آیا پنجره های سه جداره بهتر است یا دو جداره صدا را کاهش می دهند؟

ممکن است فکر کنید که سه لایه شیشه برای کاهش صدا بهتر از دو لایه است، اما در کمال تعجب، شیشه دو جداره بهتر است. شیشه های سه جداره استاندارد می توانند ارتعاشاتی را در قاب داخلی برای تقویت صداها تجربه کنند.

پنجره های دوجداره عایق صدا

مقایسه پنجره تک جداره، دو جداره و سه جداره به عنوان عایق صدا

پنجره های تک جداره کمترین مواد را برای کاهش امواج صوتی دارند، بنابراین بیشترین صدا را وارد خانه شما می کنند.

پنجره های دوجداره تا حد زیادی به کاهش نویز کمک می کند.

پنجره های سه جداره بهترین گزینه برای کاهش صدا هستند. در واقع، پنجره های سه جداره حدود 50 درصد بیشتر از پنجره های تک جداره سر و صدا را کاهش می دهند.

گزینه سه جداره کمک می کند اتاق خواب شما ساکت بماند، مانعی ایجاد کند تا حتی چرت شما پاره نشود یا صدای پارس سگ همسایه شما را به حداقل برساند.

با تعویض پنجره های خود با پنجره های دوجداره و سه جداره، می توانید به ایجاد محیطی آرامش بخش برای خانه خود کمک کنید

پنجره دوجداره عایق صدا در مکان های شلوغ

مردم بیش از هر زمان دیگری زمان خود را در خانه سپری می کنند و بسیاری از آنها از راحتی در دفتر کار یا اتاق نشیمن خود کار می کنند.

اما با وجود همسایه‌ های پر سر و صدا، بوق ماشین ها یا ترافیکی که آرامش و تمرکز شما را مختل می‌ کند، خانه چندان دنج به نظر نمی‌رسد. به همین دلیل است که بسیاری از مردم خواهان پنجره های دوجداره عایق صدا هستند.

ما در مجنوعه UPVCکالا بررسی این خانه های قدیمی و آنچه برای عایق صوتی آن ها نیاز است، پرداخته ایم گزینه های زیادی را یافتیم.

چرا پنجره دوجداره عایق صدا

دلایل زیادی برای عایق صوتی پنجره های شما وجود دارد. اگر در خانه کار می کنید، یک نوزاد جدید یا یکی از اعضای خانواده بیمار دارید، یا به سر و صدا حساس هستید، منطقی است که آرامش و سکوت را بخواهید.

نزدیک بودن به یک بزرگراه شلوغ، زندگی در یک شهر پر سر و صدا یا داشتن یک محل ساخت و ساز در نزدیکی می تواند به شما این احساس را بدهد که هرگز نمی توانید از بیرون فرار کنید.

اگر می خواهید جلوی صدا را بگیرید، راه های زیادی برای عایق صدا وجود دارد تا صدای سر و صدای بیرون را در داخل خانه کاهش دهید یا حتی تا مقدار زیادی از بین ببرید.

چگونه پنجره خود را عایق صدا کنیم؟

روش های مختلفی برای عایق صوتی پنجره وجود دارد که برخی ساده تر و مقرون به صرفه تر از بقیه هستند. در زیر چند گزینه وجود دارد که به شما کمک می کند ببینید کدام روش ممکن است برای شما بهترین کار را داشته باشد.

درج پنجره های دوجداره عایق صدا یک راه موثر برای جلوگیری از نویز است. این پانل های شیشه ای در یک قاب پنجره در نمای داخلی و خارجی ساختمان نصب می شوند.

قاب های یو پی وی سی ساخته شده از دو لایه شیشه با یک لایه گاز آرگون در بین آنها تشکیل شده است در کاهش صدا موثراست.

تبدیل پنجره دوجداره به عایق صدا

احتمالاً این پروژه ای نیست که بتوانید به تنهایی انجام دهید، بنابراین باید یک نصاب استخدام کنید. بسته به اندازه و سبک پنجره و موقعیت مکانی شما، قیمت خرید و نصب پنجره های دوجداره و سه جداره متفاوت هستند.

تعویض پنجره های تک جداره با دو جداره موثر است، اما ممکن است فرآیندی پرهزینه باشد. خانه های جدیدتر معمولاً با پنجره های دو جداره ساخته می شوند که از دو لایه شیشه با هوا در بین آنها تشکیل شده است.

تعویض پنجره های قدیمی و جایگزین کردن آن ها با پنجره دوجداره می تواند یک سرمایه گذاری ارزشمند برای خانه شما باشد. بسیاری از متخصصان پنجره دوجداره را به عنوان بهترین عایق صوتی پنجره ها توصیه می کنند برای هر پنجره پرداخت کنید.

پنجره دوجداره عایق صدا

نتیجه گیری

اگر با سر و صدای بیرون در اطراف خانه خود دست و پنجه نرم می کنید و می خواهید راه حلی قابل اعتمادتر و موثرتر داشته باشید، توصیه می کنیم از پنجره های دوجداره استفاده کنید.

این روش جلوی سر و صدای ترافیک و سایر عوامل حواس ‌پرتی را می‌گیرد. اگر می‌ خواهید روی پنجره‌ های جدید سرمایه ‌گذاری کنید، توصیه‌ های ما را برای تماس با نمایندگی های معتبر جدی بگیرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *