پنجره دوجداره دکوراتیو

پنجره دوجداره دکوراتیو

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. بر همین اساس با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها، پنجره‌های دوجداره طراحی و ساخته می‌شوند. یکی از انواع شیشه‌های مورد استفاده در پنجره‌ دوجداره، شیشه‌های دکوراتیو هستند. این شیشه‌ها به صورت دو یا سه جداره در نظر گرفته می‌شوند.

این نوع شیشه ها را می توان بر روی انواع درب و پنجره یو پی وی سی نصب نمود. پنجره upvc  دکوراتیو علاوه بر جلوگیری از اتلاف انرژی، در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان نیز نقش دارد.

معرفی این پنجره به اسم پنجره دکوراتیو به علت استفاده از شیشه دکوراتیو می باشد. به طور کلی پنجره دکوراتیو نوعی از پنجره می باشد که از شیشه دکوراتیو شده استفاده می کنید این شیشه ها تنها برای جنبه های زیبایی پنجره مورد استفاده قرار می گیرد.

پنجره دوجداره در تهران نمایندگی انواع پنجره های دوجداره با بهترین و مناسب ترین قیمت را دارا می باشد.

شیشه دکوراتیو چیست؟

انتخاب شیشه یکی از مواردی که در خرید پنجره دوجداره مورد توجه قرار می گیرد. شیشه دوجداره دکوراتیو نوعی شیشه تزئینی است که در نمای ساختمان و معماری داخلی بکار برده می شود.امروزه انواع مختلفی از شیشه‌ها در پنجره های دکوراتیو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شیشه دکوراتیو یکی از انواع شیشه هایی هستند که  طراحان و معماران برای زیبایی ساختمان و نما و طراحی داخلی از این نوع شیشه ها استفاده می کنند. این نوع شیشه در پنجره دوجداره و یا پنجره‌هایی مختلف نیز استفاده می‌شود.

همچنین این شیشه به عنوان شیشه تزئینی کاربرد دارد و دارای طرح ها و رنگ های مختلفی می باشد که نه تنها کاربری شیشه دوجداره را دارد بلکه تلفیقی از هنر و طراحی نیز می‌باشد، که موجب می‌گردد یک شیشه تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون شما داشته باشد و یک فضای زیبایی را برای شما ایجاد کند. شیشه دکواراتیو برای پنجره دوجداره در حال تغیییر و پیشرفت هستند .

پنجره دوجداره دکوراتیو

تولید پنجره upvc دکوراتیو

ابتدا اندازه گیری دقیق برای تولید پنجره های upvc دکوراتیو انجام می گیرد و سپس با استفاده از نرم افزارهای طراحی شده توسط کارشناسان مربوطه نقشه پنجره کشیده خواهد شد. در نرم افزار علاوه بر اندازه های دقیق باید طرح پنجره هم مشخص شود، به عبارت دیگر اینکه پنجره لولایی، کشویی یا دو حالته در نظر گرفته شود، بسیار مهم خواهد بود.

مرحله ی بعد در تولید پنجره upvc دکوراتیو، تعیین نوع پروفیل upvc می باشد. در واقع در این مرحله با توجه به میزان بودجه ای که برای تولید پنجره دوجداره در نظر گرفته شده است، نوع پروفیل انتخاب می شود.

پس از انتخاب نوع پروفیل، فرآیند تولید پنجره upvc دکوراتیو در کارگاه مجهز با دستگاه های پیشرفته توسط تیم تولید انجام می شود.

شیشه دوجداره دکوراتیو متشکل از پروفیل های باریک و آلومینیومی است که آن را در بین دوجداره شیشه قرار می دهند و در مدل ها و طرح های گوناگون و زیبا با رنگ های سفید و طلایی ارائه می کنند. در واقع این نوع شیشه با تنوع طرح و اشکال هندسی با سبک کلاسیک به فضای مورد نظر جلوه خاصی می بخشد.

پروفیل ها در این نوع شیشه با قرار گرفتن بین دوجداره، مانع از ورود گرد و غبار می شوند. علاوه بر نظافت آسان شیشه دوجداره دکوراتیو می توان به تبادل حرارت در درزهای این نوع شیشه اشاره کرد که باعث کاهش اتلاف انرژی خواهد شد.

برای جلوگیری از اتلاف انرژی و عایق ساختمان اقدام به تعویض پنجره قدیمی به دوجداره کنید.

نحوه ساخت شیشه دکوراتیو

میله‌ها به یکدیگر متصل می شود سپس شکل به وجود آمده میان دوجداره شیشه قرار داده می شود و آن را بر روی اسپیسر ثابت می‌کنیم و روند را ادامه خواهیم داد. شیوه‌ی تنظیم و فیکس کردن روی اسپیسر و نیز چگونگی اتصال میله‌ها به یکدیگر بخش دارای اهمیت در طی این پروسه می‌باشد و تاثیر مستقیم و زیادی روی کیفیت شیشه دارد.

پروفیل‌ها در این نوع شیشه بین دوجداره قرار می‌گیرند تا مانع ورود گرد و غبار شوند. علاوه بر نظافت آسان شیشه دوجداره دکوراتیو می‌توان به تبادل حرارت در درزهای این نوع شیشه اشاره که باعث کاهش هدر رفت انرژی خواهد شد. شیشه دوجداره دکوراتیو در تولید و ساخت انواع مختلف پنجره و فضاهایی که معماری سنتی و کلاسیک تلفیق شده باشد، کاربرد دارد.

پنجره دوجداره دکوراتیو

شیشه‌های دوجداره دکوراتیو در نمای ساختمان و معماری داخلی و بر روی انواع درب و پنجره های دکوراتیو و آلومینیوم به کار برده می‌شود. این نوع شیشه‌ها که از شبکه‌های تزئینی تشکیل شده‌اند به دو دسته تقسیم می‌گردند:

شبکه تزئینی روی شیشه دوجداره:

شبکه‌های تزئینی پنجره را با استفاده از پروفیل منقسم شیشه، تولید می کنند و بعد از برش بر روی شیشه می‌چسبانند و درب یا پنجره دوجداره را به صورت ظاهری تقسیم بندی و شبکه بندی می‌نماید. این حالت معایبی دارد که عبارتند از :

 • تنوع کم در طرح‌ها
 • جمع شدن آلودگی و گرد و غبار در محل اتصال پروفیل‌ها
 • احتمال از بین رفتن چسب استفاده شده بر اثر شرایط جوی و محیطی متفاوت

شبکه تزئینی داخل شیشه دوجداره :

در این مدل بعد از تولید شبکه‌ها با استفاده از پروفیل‌ها، شبکه تزئینی در چهارچوب اسپیسر شیشه دوجداره قرار گرفته و فیکس می‌شود. سپس در ادامه روند تولید شیشه دوجداره انجام می‌پذیرد.

این حالت با طراحی نما و دکوراسیون داخلی تناسب بیشتری دارد اما از قیمت بالاتری نسبت به حالت اول برخوردار است. از جمله مزایای این روش نسبت به روش قبل :

 • طول عمر بالا
 • عدم نیاز به نظاقت
 • طرح طرح های مختلف قابل اجرا
 • تنوع در رنگ و سطح مقطع پروفیل مصرفی

پنجره دوجداره دکوراتیو

کاربرد پنجره های دکوراتیو

شیشه دکوراتیو یک عنصر جذاب است که با به کارگیری شیشه دکوراتیو در دکوراسیون ساختمان چهره ای متفاوت ایجاد می شود.

برای تبدیل فضای ساختمان از ظاهری تکراری و خسته کننده به فرمی چشم نواز از شیشه دکوراتیو در نورگیرهای سقفی استفاده می شود تا فضای منزل جذاب تر شود. همچنین برای پنجره های سقفی خانه در هر فضا، پاسیو، راه پله یا آشپزخانه کاربرد دارد.

کاربرد پنجره در دکوراسیون داخلی خانه، تابیدن نور خورشید به داخل منزل می باشد. برای کم کردن میزان نور و مات شدن پنجره و کاهش دید داخل منزل می توان با استفاده از کاربرد شیشه محدودیت ایجاد کرد.

کاربرد این شیشه  علاوه بر تکمیل طراحی دکوراسیون داخلی خانه، در طراحی نمای ساختمان هم تاثیرگذار است. به ویژه اگر در طراحی شیشه های تراس و بالکن استفاده شود.

از کاربرد این مدل شیشه می توان به طراحی مبلمان و تغییر در دکوراسیون داخلی منزل اشاره کرد. این نوع شیشه را می توان به عنوان سطح رویی میز غذاخوری، میز جلومبلی و میز بغل مبلی استفاده کرد.

به طور کلی با توجه به اسمی که روی این شیشه وجود دارد بیشتر به منظور زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد شما می توانید شیشه دکوراتیو را در بخش های دیگری مانند شیشه های مغازه ها ، شیشه های ویترین ، شیشه فروشگاه های ، پارتیشن های شیشه ای و…. مشاده نمایید.

پنجره دوجداره دکوراتیو

رنگ شیشه دکوراتیو و تزئینی

رنگ شیشه دکوراتیو و تزئینی از تنوع و زیبایی فراوانی برخوردار است و قابلیت رنگ آمیزی روی شیشه دکوراتیو با ضخامت  4 تا 20 میلیمتر وجود دارد.

این شیشه قابلیت اجرای هرگونه طرح دلخواه و مورد نظر مشتری را دارد و می توان روی شیشه با چند رنگ مختلف این کار را انجام داد.

شیشه لاکوبل یا شیشه دکوراتیو و تزئینی رنگی بسیار شیک و مدرن بوده، برای خانه ها و فضاهای کوچک مناسب است تا رفلکس نور، موجب بزرگتر نشان دادن محیط و فضای داخلی خانه شود.

از شیشه دکوراتیو برای طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه هم می توان استفاده کرد. فضای بین کابینت ها می تواند بهترین گزینه برای کاربری این نوع شیشه دکوراتیو و تزئینی است.

رنگ این شیشه بر اساس سلیقه و فضای مورد نظر انتخاب می شود که می تواند به عنوان تابلوهای هنری در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خودنمایی کنند.

انواع شیشه دکوراتیو

انواع مختلفی از شیشه های دوجداره دکوراتیو در بازار موجود می باشد که هر کدام از آنها نیز دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند و می توانند برای یک مکان مورد استفاده قرار بگیرد قطعا اگر شما بتوانید شیشه دکوراتیو و انواع مدل های آنها را بشناسید بهتر می توانید در مورد این تصمیم بگیرد که کدام طرح و مدل و ساختار شیشه می تواند برای شما مفید باشد در ادامه با انواع شیشه دکوراتیو پنجره آشنا می شود :

پنجره دوجداره دکوراتیو

شیشه مات:

این مدل از شیشه دکوراتیو نوعی شیشه می باشد که به صورت مات و نامشخص می باشد این شیشه که نور را پخش یا پراکنده می کند دارای ظاهری مات می باشد و در ساخت آن نیز از روش های مختلفی برای مات شدن استفاده می شود که از مهمترین روش ها می توان به  قلم زنی با مواد شیمیایی ، بلاست ، ساینده و حکاکی اشاره کرد.

Laser-Etched Glass  :

این نوع از شیشه دکوراتیو نیز یکی دیگر از شیشه های مورد استفاده در پنجره دکوراتیو می باشد در ساخت این نوع از شیشه تزئینی نیز با اسفتفاده از  فناوری لیزر ، تصویری در سطح شیشه حک می شود این روش حک و قلم زنی روی شیشه می تواند طرح های گوناگون و زیبایی را به وجود بیاورد.

شیشه طرح دار :

در شیشه طرح دار ، سطح در دمای بالا در حالی که در حالت انعطاف پذیر است با یک بافت یا الگو نقش می بندد.

شیشه نقره ای: این نوع از شیشه که همان آینه مانند می باشد نوع دیگری از شیشه دکوراتیو پنجره می باشد که به  حالت  بازتابنده یا آینه کاری می باشد.

شیشه رنگی:

یکی دیگر از روش ها برای ساخت شیشه دکوراتیو برای پنجره دکوراتیو استفاده از شیشه های رنگی می باشد شیشه های رنگی برای موارد مختلفی استفاده می شود و دارای انواع رنگ های گوناگونی نیز می باشند شما می توانید با توجه به نیاز خود رنگ مد نظر را انتخاب نمایید تا طرح های تزئینی روی آن قرار بگیرد.

شیشه فلوت یا ساده :

شیشه فلوت یا ساده بیشترین استفاده برای ساخت شیشه دکوراتیو برای پنجره را دارد این شیشه ها هیچ نوع تغییر ساختار روی شیشه ندارند ، به محض اینکه شیشه از کوره خارج می شود در میل های مختلفی ساخته شده و روانه بازار می گردد شیشه های فلوت دارای مقاومت کمی بود و معمولا از شیشه های ۴ و ۶ میل نیز برای استفاده در شیشه دکوراتیو استفاده می شود .

پنجره دوجداره دکوراتیو

انواع شبکه های تزیینی پنجره upvc دکوراتیو

در این جا به انواع شبکه های تزیینی پنجره دوجداره دکوراتیو می پردازیم.

۱- شبکه تزئینی روی شیشه دوجداره

در این حالت شبکه های تزیینی پنجره دوجداره با استفاده از پروفیل منقسم شیشه تولید می گردد. ابتدا پروفیل منقسم براساس طرح مورد نظر برش خورده و سپس با استفاده از چسب دوطرفه بر روی شیشه دوجداره چسبانده می شود و درب یا پنجره دوجداره را به صورت ظاهری تقسیم بندی و شبکه بندی می نماید. این حالت معایبی دارد که عبارتند از :

 • تنوع کم در طرح ها
 • احتمال از بین رفتن چسب استفاده شده بر اثر شرایط جوی و محیطی متفاوت
 • جمع شدن آلودگی و گرد و غبار در محل اتصال پروفیل ها

۲- شبکه تزیینی داخل شیشه دوجداره

این حالت با طراحی نما و دکوراسیون داخلی تناسب بیشتری دارد اما از قیمت بالاتری نسبت به حالت اول برخوردار است. در این حالت بعد از تولید شبکه ها با استفاده از پروفیل ها، شبکه تزیینی را در چهارچوب اسپیسر شیشه دوجداره قرار داده و آن را فیکس می کنند و در ادامه روند تولید شیشه دوجداره انجام می شود. از جمله مزایای این روش نسبت به روش قبل :

 • تنوع در رنگ و سطح مقطع پروفیل مصرفی
 • طول عمر بالا
 • عدم نیاز به نظافت
 • قابل اجرا بودن طرح های مختلف

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *