روش چسباندن توری پنجره دوجداره

پنجره های منزل شما از هر نوع و مدل که باشه، استفاده از توری برای ممانعت از ورود حشرات به داخل، بهترین تصمیمی هستش که می گیرید. روش چسباندن توری به پنجره دوجداره از تنوع زیادی برخورداره که در ادامه بهش می پردازیم.

اما اگه با یه نمایندگی پنجره دوجداره در کرج یا هر شهر دیگه ای که ساکن اون هستید تماس بگیرید، بهترین راهنمایی رو دریافت می کنید.

زدن توری به پنجره های قدیمی معمولاً با استفاده از چسب و توری پارچه ای صورت میگیره. گاهی هم ممکنه از توری سیمی و قاب فلزی یا آلومینیومی برای این کار استفاده کنید.

اما استفاده از قاب آهنی و آلومینیومی برای چسبوندن توری به پنجره، هزینه زیادی رو به دنبال داره و اصلاً به صرفه نیست. استفاده از توری پارچه ای هم دوام و زیبایی نداره و هر چند وقت مجبور به تعویض هستید.

روش چسباندن توری پنجره دوجداره

نحوه چسباندن توری پنجره دوجداره

چسباندن توری به پنجره دوجداره، بسته به موقعیت و ابعاد پنچره متفاوته. این که پنجره در کجا قرار داره تعیین می کنه که توری به چه صورت بهش متصل بشه.

به عنوان مثال اگه قرار باشه به پنجره پذیرایی که رو به نما قرار گرفته توری چسبانده بشه، بهتره که از توری های پلیسه و یا با قاب کشویی استفاده بشه.

اما برای چسباندن توری به پنجره ای که در حمام یا توالت به عنوان هواکش استفاده میشه، نیازی به توری جمع شونده نیست و میشه از توری ثابت استفاده کرد.

برای چسباندن توری به پنجره دوجداره، ابتدا باید ابعاد پنجره توسط کارشناس مربوطه اندازه گیری بشه. بعد از ساخت توری در مدل مورد نظر و دلخواه، بسته به مدل انتخابی، ممکنه به پنجره دوجداره پیچ بشه ویا فقط در ریل قرار بگیره.

نحوه چسباندن توری پنجره دوجداره

انواع توری پنجره دوجداره

توری های پنجره های دوجداره بسیار متنوع هستن و همونطور که گفته شد، با توجه به موقعیت پنجره، مدل های مختلفی توسط متخصص این کار به مالک منزل پیشنهاد داده میشه.

انواع توری برای پنجره دوجداره

 • توری ثابت
 • توری کشویی افقی
 • توری کشویی عمودی
 • توری پلیسه ساده
 • توری پلیسه طرح دار
 • توری باز شو
 • توری مگنتی

در ادامه در مورد هر کدوم از این مدل ها و پیشنهاد هایی برای کاربردشون، پیشنهاد هایی مطرح می کنیم که شاید براتون مفید باشه و برای منزلتون ازشون ایده بگیرید.

انواع توری پنجره دوجداره

چسباندن توری ثابت به پنجره دوجداره

توری های ثابت معمولاً برای پنچره هایی استفاده میشه که چندان قابل دسترس نیستن. مثل پنجره هایی که در اتاق های مشرف به نورگیر و پاسیو قرار دارن ومعمولاً ارتفاع زیادی دارن.

این پنجره ها فقط گهگاه برای تهویه هوا استفاده میشن و به جایی دید ندارن؛ پس نیازی به استفاده از توری متحرک در اون ها نیست.

از اونجایی که توری ثابت نیاز به قاب مخصوص و یا لولا نداره و تنها با پیچ به اسکلت اصلی متصل میشه، هزنیه کمتری نسبت به سایر مدل های توری داره.

چسباندن توری ثابت به پنجره دوجداره

 

چسباندن توری کشویی به پنجره دوجداره

توری های کشویی در دو مدل عمودی و افقی کاربرد دارن. توری های عمودی معمولاً برای پنجره های کوچیک که زیاد باز و بسته نمیشن استفاده میشه.

اما توری های کشویی افقی بیشترین کاربرد رو توی ساختمون ها داره. در بیشتر پنجره های دوجداره از توری های کشویی افقی استفاده میشه.

این مدل توری ها علاوه بر این که بسیار محکم هستن، معمولاً از استکلت جدا میشن و قابل شستشو هم هستن. توری کشویی عمودی در اکثر مواقع روی ریلی که به اسکلت اصلی متصل هست، سوار میشه.

توری های کشویی ممکنه جوری تعبیه بشن که قابل جداسازی از قاب نباشن. در این مواقع توری قابل شستشو نیست و فقط در راستای افقی حرکت میکنه.

چسباندن توری کشویی پنجره دوجداره

چسباندن توری پلیسه به پنجره های دوجداره

توری های پلیسه یا آکاردئونی دوام کمتری نسبت به توری های کشویی دارن. چسباندن توری پلیسه به پنجره های دوجداره معمولاً به صورت ثابت هستش به این معنی که پنجره حرکت می کنه ولی از قاب جدا نمیشه.

اما از طرفی مدرن تر و زیبا تر هستن و از تنوع زیادی برخوردارن. گاهی در این مدل توری ها نقشی رو روی توری طراحی می کنن که با باز و بسته شدن پلیسه ها، نقش کمرنگ و پررنگ میشه.

این مدل توری ها می تونه به صورت عمودی هم ساخته بشه. این توری ها برای پنجره های اتاق خواب و پذیرایی بسیار مناسب هستن.

این توری ها هم به کمک پیچ به اسکلت اصلی متصل میشن.

چسباندن توری پلیسه به پنجره دوجداره

اتصال توری بازشو به پنجره دوجداره

توری های بازشو فضای زیادی اشغال می کنن. این مدل توری ها برای درب تراس مناسب هستن. بیشترین کاربرد این توری ها برای تراس و یا حیاط خلوته.

برای اتصال این توری ها به اسکلت اصلی پنجره دوجداره از چهارچوب و لولا استفاده میشه. اگه ابعاد در بزرگ باشه، باید برای محکم کاری از پروفیل بیشتری استفاده بشه.

چسباندن توری باز شو به پنجره دوجداره

نصب توری های مگنتی به پنجره دوجداره

توری های مگنتی هم مثل توری های پلیسه هستن با این تفاوت که توری های مگنتی قابل جدا شدن از اسکلت پنجره دوجداره هستن. نصب این توری ها بسیار آسونه.

این توری ها برای در تراس و حیاط خلوت خیلی خوبن چون هنگام رفت و آمد، مگنت ها خودشون به هم متصل میشن و نیازی به باز و بسته کردن در نیست.

چسباندن توری مگنتی به پنجره دوجداره

جنس توری های پنجره های دوجداره

توری های پنجره های دوجداره میتونن از جنس های مختلفی ساخته بشن.

 • توری آلومینیومی
 • توری یو پی وی سی
 • توری گالوانیزه
 • توری پنجره امنیتی

در ادامه یه توضیح مختصری راجع به هر کدوم از جنس توری ها آورده شده تا شاید بتونیم به شما توی تصمیم گیری کمکی کرده باشیم.

روش چسباندن توری به پنجره دوجداره

توری های آلومینیومی

توری های جنس آلومینیوم هم در مدل های مختلف وجود دارن. این جنس توری ها می تونن در مدل های لولایی، ثابت و یا ریلی ساخته بشن.

این جنس توری بیشتر در گذشته استفاده میشده و دیگه محبوبیتی نداره. چون مانع ورود نور به منزل میشه و همچنین دیدن مناظر پشت پنجره چندان امکان پذیر نیست.

توری های یو پی وی سی

توری های جنس UPVC مدرن تر هستن و طرفدارهای بیشتری نسبت به جنس آلومینیومی دارن. این توری ها از الیاف فایبرگلاس ساخته شدن و این ویژگی دلیل محبوبیت اون ها بین مصرف کننده هاست.

یکی از ویژگی های این جنس توری ها نسبت به سایر توری ها اینه که رنگ اون ها به مرور زمان تغییر نمی کنه و بر خلاف توری های آلومینیومی ثابت می مونه.

چسباندن توری پنجره دوجداره

توری گالوانیزه

توری پنجره از جنس گالوانیزه، نوعی توری بسیار محکم، مقاوم و بادوامه. این توری برای نصب در مکان ‌هایی که تغییرات دمایی شدید و ناگهانی دارن بسیار مناسبه.

گالوانیزه نسبت به تغییرات دمایی از خودش مقاومت نشون میده. توری گالوانیزه خیلی دیر آسیب می بینه و میشه گفت تقریباً در برابر تغییر رنگ و زنگ زدگی مقاومه.

توری پنجره امنیتی

توری ‌های امنیتی بسیار مقاوم‌ تر از توری‌ هایی هستن که تا اینجا راجع بهشون پرداختیم. این نوع توری‌ ها دارای قاب‌ های محکم و ضد زنگ از جنس فولاد یا قاب ‌های آلومینیومی ضخیم هستن.

توری‌ های امنیتی در برابر ضربه ‌های احتمالی که ممکنه به اون‌ ها وارد بشه، بسیار مقاومن. البته این توری ها در مناطق خاص با شرایط و آب و هوای خاص کاربرد داره.

مثلاً در صورتی که طوفان بشه و همین طوفان باعث برخورد قطعاتی مثل بطری فلزی یا شاخه ‌های درخت به توری پشت پنجره بشه، این توری بسیار مقاوم بوده و در برابر این ضربه ‌ها هیچ آسیبی نمی‌ بینه.

تمیز کردن توری پنجره دوجداره

روش تمیز کردن توری های پنجره دوجداره

حتماً برای بسیاری از شما هم تمیز بودن پنجره و اجزای اون اهمیت زیادی داره و در مورد روش های تمیز کردن توری های پنجره دوجداره کلی تحقیق کردید.

یکی از اجزای مهم پنجره‌ ها، توری‌ ها هستن. اگر بخواید پنجره ‌های خونه رو تمیز کنید، اما از توری ‌ها غافل بمونید، قطعاً زحمات شما برای برق انداختن شیشه ‌های پنجره هم به هدر میره.

شاید به نظر شما تمیز کردن توری پنجره اون ‌قدرها هم راحت نباشه و اصلاً همین موضوع باعث میشه که از خیر تمیز کردن و شستشوی توری ‌ها بگذرید.

اما میخوام بهتون بگم که با چند ترفند ساده و آسون می ‌تونید توری‌ پنجره ‌های دوجداره رو به آسونی برق بندازید و تمیز کنید.

شاید با خودتون فکر کنید که تمیز کردن توری ‌ها ممکنه باعث آسیب دیدن و خراب شدنشون بشه!

اما بهتره بدونید که با شستشوی اصولی توری ‌ها و به کار بردن مراحل صحیح تمیز کردن اون‌ ها، نه تنها توری ‌ها خراب نمیشن، بلکه باعث افزایش طول عمرشون هم میشید.

روش های چسباندن توری پنجره دوجداره

راه های تمیز کردن توری پنجره دوجداره

اولین و ساده‌ ترین راه برای تمیز کردن توری ‌های پنجره، استفاده از بخارشوئه. بخارشو می ‌تونه کثیفی ‌ها و گرد و خاک‌ های جذب شده توی توری پنجره رو شستشو بده و فلزهای توری رو برق بندازه.

در عین حال برخی از انواع توری ‌ها مثل توری ‌های مگنتیک، به آسونی قابل جدا شدن هستن و برای هر بار شستشو میشه اون‌ ها رو از قابشون جدا، تمیز و سپس در جای اولشون نصب کرد.

اگر بخارشور ندارید و تصمیم به تمیز کردن توری پنجره‌ ها گرفتید، بهتره ابتدا با استفاده از یک جاروبرقی یا جارو شارژی، گرد و خاک ‌های توری رو در حالت باز شده جارو بکشید.

سپس با استفاده از یه دستمال مرطوب روی توری و پشت اون رو تمیز کنید. البته این کار کاملاً توری پنجره رو برق نمیندازه، اما باز هم باعث تمیز شدن نسبی اون میشه.

برای توری ‌های ثابت یا توری هایی که نازک هستن و ممکنه که آسیب ببینن، بهتره که خودتون اقدام به تمیزکاری نکنید.

در این مواقع بهتره از خدمات و سرویس‌ های تخصصی که برای نظافت و شستشوی انواع درب‌ ها و پنجره ‌ها هستن، کمک بگیرید تا مبادا با آسیب به توری ها مجبور به تعویض اون ها بشید.

 

نحوه چسباندن توری پنجره دوجداره

مزایای توری پنجره دوجداره

توری های پنجره دوجداره مزیت های زیادی داره که در ادامه به چند نمونه از اون ها اشاره شده.

 1. زیبا تر شدن در و پنجره ها
 2. مقاومت نسبی در برابر گرد و خاک و آلودگی
 3. عبور نور از توری و استفاده از روشنایی و اشعه خورشید به اندازه مناسب
 4. ممانعت از ورود حشرات و امنیت در مقابل پشه و مگس در تابستان
کلام آخر

توری پنجره دوجداره محافظ مطمئنیه که از قدیم تا به امروز مورد استفاده قرار می گرفته. شاید در گذشته مدل های توری به تنوع امروز نبودن ولی مثل امروز پرکاربرد و پرطرفدار بودن.

هر کدوم از توری هایی که بهشون اشاده شد، مزیت های مخصوص به خودشون و البته قیمت های متفاوتی دارن. در نتیجه این امکان رو دارید که برای هر قسمت از منزلتون، مدل مناسب رو انتخاب کنید.

وگیری از ورود حشرات مزاحم و همچنین موجودات موذی استفاده کنید.

با توری پنجره دو جداره  بدون هیچ نگرانی، پنجره و درهای خونه و آپارتمانتون رو باز می کنید و بدون آزار و اذیت حشرات موذی، از هوای بیرون لذت می برید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *