تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC

تفاوت پنجره آلومینیومی و UPVC

در ابتدای ورود پنجره های یو پی وی سی به صنعت ساختمان سازی و درب و پنجره، تفاوت پنجره آلومینیومی و UPVC بسیار مورد توجه و بررسی قرار می گرفت.

اما امروزه با گسترش استفاده از پنجره دوجداره یو پی وی سی، استفاده از پنجره هایی از جنس آلومینیوم تا حدی منسوخ شده است. دلیل کاهش استفاده از پنجره های آلومینیومی تا حدی واضح و مشخص است.

در ادامه به این دلایل و همچنین تفاوت های بین پنجره های آلومینیومی و UPVC خواهیم پرداخت.

فرق پنجره آلومینیومی با UPVC

تفاوت قیمت پنجره آلومینیومی با upvc

فرق قیمت پنجره آلومینیومی با UPVC تا حدی قابل توجه و چشم گیر است. پنجره های آلومینیومی معمولاً 30 تا 40 درصد گرانتر از پنجره های UPVC هستند.

با این حال، بسیاری از موارد می توانند بر این هزینه تأثیر بگذارند. به این معنی که نصب UPVC در برخی موارد ممکن است هزینه بیشتری نسبت به نصب آلومینیوم داشته باشد.

گزینه هایی مانند لعاب، اتمام قاب و سایر ویژگی های خاص با هزینه اضافی برای هر دو همراه است.

مقایسه قیمت پنجره آلومینیوم و upvc

قیمت واقعی پنجره های  یک واحد به عوامل مختلفی از جمله اندازه و نوع پنجره، کیفیت مواد و هزینه های نیروی کار در آن منطقه بستگی دارد. مهم است که قبل از تصمیم گیری از چندین تأمین کننده مختلف قیمت دریافت کنید.

اما همان طور که در بالا به آن اشاره شد، قیمت پنجره های آلومینیومی بالاتر از پنجره های UPVC است. به همین دلیل استفاده از پنجره های یو پی وی سی در صنعت ساختمان بسیار رواج پیدا کرده است.

فرق بین پنجره آلومینیومی با UPVC

مقایسه پنجره آلمینیومی و UPVC

در اینجا چند فاکتور اضافی برای مقایسه قیمت پنجره های آلومینیومی و UPVC وجود دارد:

تعمیر و نگهداری

پنجره های آلومینیومی نسبت به پنجره های UPVC نیاز به نگهداری بیشتری دارند. پنجره های آلومینیومی باید هر چند سال یک بار رنگ یا پودر شوند تا از آن ها در برابر عوامل محافظت شود. پنجره های یو پی وی سی نیازی به رنگ آمیزی و لکه گیری ندارند.

دوام

پنجره های آلومینیومی نسبت به پنجره های UPVC دوام بیشتری دارند. آن ها در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم هستند و می توانند شرایط آب و هوایی شدید را تحمل کنند. پنجره های UPVC نیز بادوام هستند، اما به اندازه پنجره های آلومینیومی مقاوم نیستند.

فرق بین پنجره آلومینیومی با UPVC

بهره وری انرژی

پنجره های UPVC نسبت به پنجره های آلومینیومی از نظر انرژی کارآمدتر هستند. آن ها خواص عایق بهتری دارند که می تواند به کاهش اتلاف گرما در زمستان و افزایش گرما در تابستان کمک کند.

پنجره های آلومینیومی نیز می توانند از نظر انرژی کارآمد باشند، اما برای رسیدن به همان سطح عایق، به قاب های ضخیم تری نیاز دارند.

سفارشی سازی

پنجره های آلومینیومی بیشتر از پنجره های UPVC قابل تنظیم هستند. آن ها را می توان در اشکال و اندازه های مختلف ساخت و می توان آن ها را با طیف وسیع تری از ویژگی ها تجهیز کرد.

پنجره های UPVC کمتر قابل تنظیم هستند، اما همچنان در سبک های مختلف موجود هستند. البته امروز با پیشرفت هایی که در حوزه ماشین آلات صنعتی شاهد بودیم؛ جنس یو پی وی سی هم می تواند در اشکال مختلف وارد بازار شوند.

تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC

زیبایی

پنجره های uPVC نسبت به پنجره های آلومینیومی زیبایی بیشتری دارند. همان طور که گفته شد، با پیشترفت صنعت، پنجره های یو پی وی سی در طرح ها و همچنین رنگ های بسیار متنوع در بازار موجود می باشند.

اما پنجره های آلومینیومی این مزیت را ندارند و رنگ های محدودی از آن ها در بازار وجود دارد که چندان مقرون به صرفه نیستند.

هزینه

پنجره های UPVC معمولاً ارزان تر از پنجره های آلومینیومی هستند. این به این دلیل است که UPVC ماده ارزان تری برای تولید است.

در نهایت، بهترین نوع پنجره برای یک واحد به نیازها و ترجیحات فردی مالک بستگی دارد. اگر به دنبال مقرون به صرفه ترین گزینه هستید، پنجره های UPVC انتخاب خوبی هستند.

اگر به دنبال بادوام ترین و قابل تنظیم ترین گزینه هستید، پنجره های آلومینیومی انتخاب بهتری هستند.

فرق بین پنجره آلومینیوم و UPVC

فرق بین پنجره آلومینیوم و UPVC در بسیاری از موارد قابل بررسی و مورد توجه سازندگان و انبوه سازان است. هر دو این پنجره ها به لحاظ ایمنی در شرایط آب و هوایی شدید آزمایش می شوند.

مقایسه بین پنجره های آلومینیومی سیستم و پنجره های UPVC در مواردی که در ادامه آورده شده است، قابل توجه و پیگیری می باشد.

 • محبوبیت و زیبایی
 • قدرت مقابله با طوفان و بادهای شدید
 • دوام و سهولت استفاده
 • آزادی در طراحی
 • بهینه سازی مصرف انرژی
 • عایق صدا
 • ضد سرقت
 • تنوع رنگ
 • تعمیر و نگهداری
 • هزینه

مجموعه UPVCکالا نمایندگی پنجره دوجداره در کرج و تهران و چند شهر دیگر، آمادگی ارائه خدمات فروش، نصب، تعمیر و تعویض پنجره های قدیمی با دو جداره را به مشتریان خود دارد.

فرق پنجره آلومینیوم و UPVC

فرق پنجره آلمینیوم و UPVC

تفاوت هایی که در بالا به آن ها اشاره شد، به طور خلاصه مورد بررسی قرار گرفته شده است.

 1. محبوبیت و زیبایی

پنجره های آلومینیومی معمولاً طرح های قدیمی تری دارند اما پنجره های یو پی وی سی جدید تر بوده و به زیبایی خانه کمک می کند.

پنجره های آلومینیومی که به روز تر و جدید تر باشند، هزینه بالایی دارند و در مقابل پنجره های UPVC اصلاً به صرفه نیستند. آلومینیوم نوعی فلز است و به این دلیل هزینه بالایی دارد.

 1. قدرت مقابله با طوفان و بادهای شدید

پنجره پلاستیکی UPVC با قرار دادن یک آرماتور فولادی در داخل پروفیل پنجره استحکام خود را به دست می آورد. هرچه بخش فولادی بزرگتر باشد، پنجره محکم تر است.

اما از طرف دیگر، پنجره را بسیار حجیم می کند و سطح ورود نور را کاهش می دهد. بخش های فولادی کمی کوتاه نگه داشته می شوند، زیرا گوشه ها باید جوش داده شوند تا یک قاب تشکیل شود. این امر گوشه ها را بسیار ضعیف می کند.

آلومینیوم به عنوان یک فلز، می تواند برای مواجهه با فشار باد متفاوت بسته به محل ساختمان طراحی شود. مکان های مانند مجاورت دریا. همچنین می توان از مقاطع با ضخامت های مختلف برای مقاومت در برابر فشار باد استفاده کرد.

گوشه ها به صورت مکانیکی به هم متصل شده اند، که حمل و نقل را در مقایسه با قاب های UPVC جوش داده شده، که نمی توان از پله ها بالا برد، بسیار ساده تر می کند.

تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC

 1. دوام و سهولت استفاده

UPVC یک ماده پلاستیکی است و خورشید مستقیم (اشعه UV) دشمن آن است. نور خورشید پنجره را شکننده می ‌کند و رنگ آن زرد می ‌شود.

این مشکل در صورتی حادتر است که تامین کننده دوز TiO2 را کاهش داده باشد که برای افزایش عمر محصول مورد نیاز است. فهمیدن این موضوع بسیار دشوار است، زیرا تمام پنجره های جدید سفید به نظر می رسند.

عمر پنجره به همان اندازه به کیفیت سخت افزار بستگی دارد. اقلام سخت افزاری مانند غلتک و نگهدارنده قفل از فولاد ساخته شده اند و بیشتر در معرض خوردگی هستند، به خصوص در مناطق ساحلی.

آلومینیوم ماده ای قوی تر و بادوام تر است. دارای یک پوشش مقاوم در برابر آب و هوا است تا از خوردگی در مناطق ساحلی اطمینان حاصل شود.

اتصال قفل فلز به فلز است که بسیار بهتر است. UV تاثیر بسیار کمتری بر آلومینیوم دارد و عمر مفید آن در مناطق گرمسیری بسیار

 1. آزادی طراحی

پنجره های آلومینیومی برای ظاهر باریک و طیف وسیع تری از گزینه های محصول توسط معماران بسیار ترجیح داده می شود. طرح ها از کم هزینه تا هزینه بالا و مطابق با سبک های مختلف معماری و شرایط آب و هوایی در دسترس هستند.

محدوده محصول برای UPVC به دلیل مشکل در رفع محدودیت های سخت افزاری و اندازه محدودتر است. UPVC برای پنجره های کوچک کاملاً مناسب است، جایی که یک پنجره برای نور و آوردن هوای تازه به اتاق مورد نیاز است.

با این حال، معماری خانه ها به سمت پنجره های بزرگتر برای ارتفاع بیشتر سقف، استفاده بیشتر از بالکن، دسترسی آسان به باغ و ایمنی خانه در شب گام برداشته است.

تفاوت پنجره UPVC با آلومینیومی

تفاوت پنجره upvc با آلومینیوم

در ادامه سایر تفاوت های پنجره upvc با آلومینیوم را با هم مقایسه کرده ایم.

 1. بهینه سازی مصرف انرژی

UPVC در آب و هوای بسیار سرد مزیت آشکاری دارد زیرا مواد پلاستیکی از ورود سرما به اتاق جلوگیری می کند. این ویژگی باعث بهینه سازی مصرف انرژی و نتیجه آن در قبوض آب و برق خواهد بود.

 1. عایق صدا

عملکرد صدای پنجره ها به شکاف هوای کمتر و کیفیت کلی ساخت بستگی دارد. شکاف‌های هوا در آلومینیوم با استفاده از واشر کاهش می‌یابد، در حالی که UPVC از یک توده پشمی استفاده می ‌کند که نقش بزرگی در کاهش صدا توسط شیشه ایفا می کند.

شیشه لمینت عملکرد بهتری نسبت به شیشه دوبل ساده دارد. بالاترین سطح کاهش نویز را می توان با استفاده از شیشه دوبل چند لایه با ضخامت نابرابر در پنجره های یو پی وی سی به دست آورد.

تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC

 1. ضد سرقت

پنجره های UPVC نسبت به پنجره های آلومینیومی ایمن تر هستند. این نوع پنجره ها که بیشتر به صورت دوجداره کاربرد دارند؛ می توانند در مقابل سارقین ایمنی بیشتری ایفا کنند و ضد سرقت محسوب می شوند.

 1. تنوع رنگ

پنجره های UPVC در رنگ های متعددی از جمله سفید عرضه می شود. گزینه های پرداخت چوب در دسترس هستند اما هزینه بسیار بالاتر است.

آلومینیوم همیشه رنگی دارد که نمای ساختمان را از بیرون بهبود می بخشد و به خوبی با پرده ها و فرش ها هماهنگ می شود.

تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC

تفاوت بین پنجره های UPVC و پنجره های آلومینیومی

ترجیحات بازار به سرعت در حال تغییر به نفع پنجره های یو پی وی سی است که یک محصول “ایمن برای استفاده” در همه شرایط آب و هوایی است.

با توجه به تفاوت بین پنجره های UPVC و پنجره های آلومینیومی که به آن ها به طور مفصل اشاره شد؛ پنجره های یو پی وی سی محبوبیت بیشتری دارد.

تنوع در رنگ در این نوع پنجره ها باعث زیبایی آن ها در دکوراسیون داخلی منزل و در عین حال حفظ زیبایی نمای ساختمان می شود که بسیار مورد توجه مالکان و سازنده ها قرار گرفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *