تعویض پنجره آلومینیومی با دوجداره

تعویض پنجره آلومینیوم با پنجره دوجداره

یکی از دغدغه های ساکنین ساختمان در زمان بازسازی، تعویض پنجره های آلومینیومی با پنجره های دوجداره می باشد.

این نگرانی به این دلیل است که مردم تصور می کنند تعویض پنجره آلومینیومی با دوجداره؛ سبب تخریب دیوار،گچ کاری و هزینه ‌های بسیار ‌می‌شود. اما این تصور اشتباه نباید شما را برای تصمیم گیری و اجرای تعویض پنجره های قدیمی مردد کند.

در واقع ساده ترین عملیات بازسازی منزل ، تعویض در و پنجره قدیمی می باشد که به راحتی صورت می گیرد.

برای تعویض پنجره های آلومینیومی و ‌قدیمی با پنجره دو جداره و upvc  احتیاج به مصالح ساختمانی نمی باشد و درب و پنجره به وسیله پیچ و فوم های مخصوص روی فریم درب و پنجره قدیمی نصب می شود.

از این رو عملیات تعویض پنجره های آلومینیومی با دوجداره به راحتی انجام می شود.

تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر با مراحل و نحوه ی انجام این عملیات آشنا شوید.

تعویض پنجره آلومینیوم با دوجداره

یکی از بهترین راه کارها برای بهینه سازی انرژی داخل ساختمان، تعویض پنجره آلومینیومی با دوجداره می باشد.

تعویض پنجره‌های آلومینیومی با دوجداره؛ علاوه بر این که بر ظاهر و زیبایی ساختمان تاثیر خواهد گذاشت، باعث می شود هیچ سر و صدا و گرد و غباری به داخل خانه راه پیدا نکند.

ضمن اینکه در تابستان و زمستان انرژی گرمایشی و سرمایشی تلف نمی‌شود و همواره دمایی متعادل در داخل خانه حاکم خواهد بود.

برخلاف باور عموم مردم تعویض پنجره‌های آلومینیومی با دوجداره، هیچ گونه خرابکاری ندارد. برای این منظور در زمان تعویض پنجره‌های قدیمی منزل با پنجره دوجداره تسمه‌هایی که در داخل و خارج پنجره آلومینیومی وجود دارند با سنگ فرز، از بین می‌روند. پس از این مرحله تمام قاب پنجره آلومینیومی به راحتی از جا کنده می شود.

پس از اتمام این مرحله پنجره دوجداره UPVC با پروفیل مخصوص که شکل آن مانند L است نصب می‌شود.

تعویض پنجره آلومینیومی با دوجداره

تعویض پنجره آلومینیومی با دوجداره بدون تخریب

برای اینکه تعویض پنجره آلومینیومی بدون تخریب و به درستی انجام شود باید کار را به یک تیم حرفه ای سپرد.

برای انجام تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره بدون تخریب، باید فریم موجود از پنجره های قدیمی که به دیوار متصل می باشد در جای خود حفظ شود و نباید آن را حذف کنیم.

باید فریم متصل به دیوار را نگه داریم و هر چیزی از پنجره که در داخل این فریم وجود دارد را کاملا برش داده و بیرون بیاوریم. پنجره هاي قدیمی با فرز بریده می شوند بنابراین بعد از این کار بر روی دیوار یک فریم و داخل آن یک فضای کاملا خالی خواهیم داشت.

تعویض پنجره آلومینیوم با پنجره دوجداره

مراحل تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره

اگر قصد تعویض پنجره قدیمی خانه یا محل کار خود را دارید و می خواهید به جای پنجره قدیمی پنجره دوجداره نصب کنید، باید در قدم اول با متخصصین این زمینه مشورت کنید.

همکاران و مشاورین متخصص، با تجربه و با سابقه ما در مجموعه upvc کالا آماده ارائه مشاوره در خصوص تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های جدید و پاسخ به سوالات شما هستند.

برای نصب ابتدا پنجره قدیمی را از محل لولای قاب بیرون آورده و لولا را با سنگ فرز برش می‌دهند. سطح قاب قدیمی باید صاف بوده و هیچ برآمدگی روی آن حس نشود. برای همین کار باید توسط نصاب متخصص انجام شود.

بعد از این مرحله نوبت نصب پنجره دوجداره جدید است. نصاب که از قبل اندازه و مشخصات پنجره جدید را به شرکت داده است، پنجره جدید را روی قاب قدیمی نصب می‌کند. برای این کار نصاب پنجره جدید را با پیچ مخصوص روی قاب قدیمی ثابت می‌کند.

برای عایق‌بندی بهتر دورتادور پنجره با چسب و فوم مخصوص عایق‌بندی می‌شود تا اتلاف حرارتی در خانه حس نشود.

اقدامات قبل از تعویض پنجره قدیمی

قبل از تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب با پنجره دوجداره،کافی است اقدامات زیر را انجام دهید.

۱- ابتدا باید نوع پنجره را انتخاب کنید. این‌که از پنجره UPVC یا آلومینیومی استفاده می‌کنید، نکته‎ای است که قبل از نصب پنجره به آن دقت شود. توجه کنید که جنس پنجره در نصب آن تفاوتی ایجاد نخواهد کرد.

۲- انتخاب نوع و برند پروفیل UPVC: اگر قرار است از پروفیل UPVC استفاده کنید باید نوع برند را انتخاب کنید. برای این کار شما باید به سراغ فروشنده‌ای بروید که تخصص داشته و در کار خود مهارت دارد.

۳- بعد از انتخاب نوع پنجره تنها کاری که شما در خانه انجام می‌دهید، جابه‌جایی مبلمان و وسایل کنار پنجره است. این کار برای فضا دادن به نصاب برای عملکرد بهتر است.

۴- اگر خانه کوچک است، این امکان وجود دارد که گرد سنگ فرز یا جرقه برش‌کاری روی مبلمان بنشیند، برای همین روی وسایل منزل را با پارچه‌ای ضخیم بپوشانید.

 

نصب پنجره دوجداره جدید بر روی فریم پنجره های قدیمی

بعد از انجام عملیات برشکاری پنجره های قدیمی ، باید تمامی سطح قاب اصلی پنجره با دستمالی نم‌دار تمیز گردد تا هیچ گونه گرد و غبار و کثیفی روی فریم پنجره باقی نماند.

بعد از آن پنجره های جدید بر روی فریم قدیمی آهنی و یا آلومینیومی سوار می شوند. به این صورت که پنجره دوجداره ی جدید را نصب می کنیم، سپس پیچ های آن را کاملا می بندیم و محکم می کنیم.

لیبل‌هایی که روی پنجره دوجداره هستند باید کنده شوند تا بتوان آب‌بندی و درزبندی پنجره دوجداره را انجام داد.

حال دور تا دور پنجره دوجداره جدید فوم پلی اورتان مایع تزریق می کنیم. در واقع این فوم به عنوان ماهیچه های انقباض و انبساط پنجره های دوجداره می باشد. به دلیل اینکه در فصل های زمستان و تابستان پنجره های pvc دارای ضریب انبساط بالایی دارند باید کاملا فوم پلی اورتان را تزریق کنیم تا پنجره های جدید بعد از مدتی از رگلاژ خارج نشوند.

بعد از هوابندی و تزریق فوم باید چسب آب بندی به دور تا دور پنجره بزنیم. جهت آب‌بندی و درزبندی پنجره دوجداره ازسیلیکون برای بیرون پنجره و از چسب ماستیک برای داخل پنجره استفاده می‌شود. سپس دهانه پنجره ها و شیشه را می بندیم و یراق آلات پنجره را رگلاژ می کنیم.

لزوم تعویض پنجره آلومینیومی با پنجره upvc

تعویض پنجره‌های آلومینیومی قدیمی با دوجداره دلایل بسیاری دارد. از مهم ترین دلایل تعویض پنجره‌ها می‌توان به عایق نبودن پنجره‌های آلومینیومی اشاره کرد. فرسودگی در طول زمان، ظاهری نه‌چندان دلچسب و … از دیگر دلایل تعویض پنجره های آلومینیومی با دوجداره یا تعویض پنجره کهنه با نو هستند.

 1. جلوگیری از هدر رفت انرژی و کاهش هزینه قبوض
 2. متنوع بودن یراق آلات؛ درب و پنجره
 3. سبک بودن پنجره‌های دوجداره و کاهش بار ساختمان
 4. غیر قابل اشتغال در آتش سوزیها و دوام و استحکام بالا
 5. مقاومت بالا و عدم تغییر رنگ در برابر پرتوهای ماوراء بنفش
 6. مقاوم بودن پنجره های دوجداره در برابر باد و طوفان
 7. جلوگیری از عبور سر و صدا و غبار
 8. تنوع طرح و رنگ جهت داخل و خارج ساختمان
 9. قابلیت تجزیه شدن و استفاده مجدد از پنجره‌های دوجداره
 10. ماندگاری بیشتر رنگ دیوارها، پرده‌ها، مبل‌ها و فرش‌ها به دلیل شستشوی کمتر
 11. مقاومت در برابر نفوذ آب باران

تعویض پنجره آلومینیوم با پنجره دوجداره

مزایای تعویض پنجره آلومینیومی با دوجداره

در این جا به توضیح برخی از موارد مزایای تعویض پنجره آلومینیومی با دوجداره می پردازیم:

 • کنترل دما

یکی از بزرگترین مزایای پنجره آلومینیومی با دوجداره کنترل دما و به دنبال آن کاهش هزینه های مصرف انرژی خواهد شد.

جداره های این پنجره از خروج گرما و ورود هوای سرد به داخل خانه جلوگیری می کنند.

 • کاهش سر و صدا

پنجره های دو جداره علاوه بر کنترل دما، سر و صدای خانه یا محل کار شما را نیز تا حد زیادی کاهش می دهند. در کاهش آلودگی صوتی داخل ساختمان جلوگیری می کند.

 • امنیت بیشتر

در آخر، باید بدانید که پنجره های دوجداره در حقیقت نسبت به پنجره های آلومینیومی معمولی ایمن تر هستند. شکستن جداره های پنجره سخت تر و قطعا بازدارنده سارقین خواهد بود.

ابزارهای تعویض پنجره آلومینیومی با دوجداره

 1. به چکش پلاستیکی میاز داریم جهت ضربه زدن برای محکم کردن پنجره.
 2. به پارو یا بالابر شیشه برای تنظیم کردن و ثابت کردن شیشه یا بازشو پنجره نیاز داریم.
 3. به زیر شیشه‌ای، شیت و اسپیسر شیشه نیاز داریم. (اسپیسر قطعه پلاستیکی کوچک و محکمی است که جهت رگلاژ پنجره استفاده می‌شود)
 4. به مغار مخصوص برای بیرون آوردن زهوار به کمک چکش پلاستیکی نیاز داریم.

انواع پروفیل برای تعویض پنجره‌های آلومینیومی با دوجداره

به طور کلی 3 نوع پروفیل برای تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره وجود دارد که از آن ها استفاده می شود.

1-پروفیل بازسازی یا بال پروازی که پهنای آن ها 2 تا 4.5 سانتی‌متر می باشد. این بال‌ها فریم آهنی قدیمی را به خوبی می پوشاند و ظاهری شکیل به آن می‌دهد.

2-پروفیل بازشو پنجره یا سش فریم با پهنای 2 سانتی‌متر که برای پنجره‌هایی با فاصله‌ی کم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

3-پروفیل وادار یا مولیون همانند سش فریم با 2 سانتی‌متر پهنا، که بنا به درخواست کارفرما جهت باز شدن درب و پنجره به سمت بیرون استفاده می‌شود.

تاثیر تعویض پنجره قدیمی در عایق بندی

با توجه به این که امروزه عایق بندی ساختمان ها مورد توجه قرار گرفته است ، نقش در و پنجره‌های دوجداره upvc بسیار کاربردی و پررنگ شده است.

به این علت که تعویض در و پنجره‌های‌قدیمی با پنجرهupvc  از ورود سرما ، گرما ، ریزگردها و آلودگی ها در روزهای مختلف سال در کلان شهرها که باعث ایجاد مشکلات زیادی می شود، جلوگیری می کند.

پنجره‌های دوجداره معایب عایق نبودن پنجره‌های قدیمی که دلایل فراوانی دارد را پوشش داده است.

بعد از تعویض پنجر‌ه‌ های آلومینیومی با upvc  دمای محیط تنظیم شده و از ورود سرما در زمستان و گرما در تابستان جلوگیری خواهد شد و علاوه بر کاهش هزینه های مصرف انرژی از مزایای بی نظیر درب و پنجره‌های upvc بهره مند خواهید شد.

مشکلات ناشی از عدم تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره

یکی از مهم ترین دلایل عایق نبودن پنجره‌های قدیمی فاصله بین پروفیل پنجره آلومینیومی می‌باشد. سرما و گرما از طریق درزهای موجود در پنجره‌های قدیمی وارد و خارج می‌شوند. علاوه برموارد یادشده رسانا بودن پنجره‌های آلومینیومی سبب هدر رفت انرژی می‌شود.

در ساختمان هایی که از درب و پنجره های قدیمی استفاده می شود تبادل سرما،گرما، صدا و گرد و خاک زیادی وجود دارد که این امر باعث به وجود آمدن مشکلات زیر می شود:

۱-در زمستان  هوای داخل منزل سرد خواهد شد و حتی زیاد کردن وسایل گرمایشی تاثیری بر روی گرم کردن هوای منزل نخواهد داشت .

در صورتی که در و پنجره های دوجداره می توانند جلوی ورود هوای سرد را به داخل خانه گرفته و از هدر رفتن گرمای داخل خانه جل.گیری کنند. در نتیجه هزینه های گاز و برق به شدت کاهش می یابد.

۲-ساختمان هایی که در خیابان های پر تردد ساخته می شوند، آلودگی صوتی زیاد است.

پنجره های دوجداره upvc در صورت تولید صحیح و استاندار و نصب درست می توانند تا ۷۰ دسیبل از ورود صدا به داخل منزل جلوگیری کنند.

۳-یکی از مشکلاتی که در دنیای مدرن امروز وجود دارد آلودگی هواست که باعث وجود گرد و غبار و دوده زیاد  در منزل می شود. داخل درب و پنجره upvc از لاستیک های درزبند استفاده می شود تا زمانی که درب و پنجره بسته باشد هیچ گونه خاک و دوده ای وآب به داخل خانه نفوذ نمی کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *