تعمیر پنجره دوجداره در تهران

تعمیر پنجره دوجداره در تهران

امروزه با گسترش زندگی شهری و وجود آلودگی هوا و آلودگی صوتی، استفاده از پنجره دوجداره بسیار مرسوم شده است. پنجره دوجداره از نفوذ سرما و گرما ، گرد و غبار به ساختمان جلوگیری می کند.

بنابراین پنجره دوجداره علاوه بر زیبایی ظاهری ، مزایای بسیاری دارد. اما پس از مدتی استفاده براساس عواملی مثل رعایت نکردن اصول نصب پنجره دوجداره و یا جنس نامناسب پروفیل و استفاده از یراق الاتی که مرغوبیت کمی دارند، کیفیت آن افت پیدا می کند و کیفیت استاندارد خود را از دست می دهد و ضرورت نیاز به تعمیر پنجره دوجداره پیدا می کند.

تعمیرات پنجره دوجداره upvc

بعضی از افراد با راهکارهای اشتباه و بدون تجربه در زمینه ی تعمیر پنجره دوجداره دست به تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره می زنند که ممکن است خسارت جبران ناپذیری به  بار آورند.

در صورت خرابی پنجره دوجداره بهتر است کار تعمیرات و رگلاژ را به یک متخصص و تعمیرکار پنجره upvc بسپاریم تا آن را مطابق با استاندارد های لازم و اصول تعمیرات درب و پنجره به کیفیت ایده ال برساند.

مجموعه یو پی وی سی کالا نمایندگی برندهای معتبر و معروف پنجره دوجداره وین تک تهران و پنجره دوجداره هافمن تهران را دارا می باشد.

تعمیر پنجره دوجداره در تهران

تعمیر پنجره دوجداره در تهران

مشکلات احتمالی شما با پنجره دوجداره upvc

عمده ترین مشکلی که ممکن است برای پنجره های دوجداره ایجاد شود خارج شدن از رگلاژ می باشد که این امر نیز به عواملی چون نصب نادرست، متریال نامناسب، یراق آلات غیر استاندارد و همچنین رگلاژ شیشه دوجداره توسط افراد غیر متخصص می باشد.

 • گیر کردن لنگه بازشو در هنگام باز و بسته کردن پنجره
 • نفوذ سرما در فصل زمستان و یا گرما در تابستان از درزهای اطراف که نیاز به تعمیر پنجره upvc دارد.
 • شکستن یا خم شدن لولای بازویی فریم لس
 • نداشتن کارایی مطلوب و عایق حرارتی مناسب
 • شل و خراب شدن لاستیک های اطراف پنجره
 • عدم عایق بندی پنجره دوجداره
 • از کار افتادن اسپانولیت (اسپانیولت)
 • نفوذ آب از اطراف پنجره دوجداره
 • رعایت نکردن اصول نصب و یا تعویض
 • باز و بسته نشدن راحت دستگیره درب و پنجره یو پی وی سی
 • نامطلوب بودن عملکرد یراق آلات درب و پنجره دوجداره upvc

تعمیر پنجره دوجداره در تهران

خدمات تعمیر پنجره دوجداره  upvc

تعمیرات تیم upvc کالا مختص پنجره های تولید شده ی همین مجموعه می شود و شامل :

رفع گیر و رگلاژ و رفع مشکلات بوجود امده در هنگام باز و بسته کردن درب و پنجره یو پی وی سی

افزودن بازشو به پنجره های فیکس

تعمیر و تعویض یراق الات نامرغوب

تعویض و اضافه  کردن لولا به درب و پنجره دوجداره

تعویض شیشه های نامناسب و شکسته

تعمیرات فریم لس و تعویض لولای بازشو

تعویض لاستیک (نوار) اطراف پنجره دوجداره

تعویض شیشه های بخار زده

تعمیر و تعویض دستگیره از کار افتاده پنجره های دوجداره

تعویض قفل درب و پنجره دوجداره

درزگیری و عایق بندی اطراف پنجره های دوجداره upvc

کارشناسان ما در مجموعه یو پی وی سی کالا با شماره های 02632746871، 09120593196، 02128425718، 09120591647 برای مشاوره در خصوص تعمیر پنجره دوجداره، پاسخگوی شما می باشند.

اگر پنجره ساختمان شما قدیمی می باشد هر چه سریعتر اقدام به تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره کنید و با تیم ما تماس بگیرید.

تعمیر پنجره دوجداره در تهران

درب و پنجره هایی که توسط تیم کاری ما تعمیر و رگلاژ میگردد:

 • تعمیر و رگلاژ انواع درب و پنجره upvc
 • تعمیر و رگلاژ درب و پنجره فولکس واگنی
 • تعمیرات و رگلاژ انواع درب و پنجره الومینیومی
 • رفع ایرادات جزئی و کلی پنجره های فریم لس

رگلاژ پنجره upvc

رگلاژ پنجره دوجداره  upvc باید توسط تعمیرکار ماهر و متخصص انجام شود . پنجره دوجداره مدتی پس از استفاده، و به دلایلی همچون نصب نامناسب و استفاده نا بجا از درب و پنجره دوجداره اتفاق می افتد.

پنجره دوجداره برای عملکرد مناسب نیاز به پارامترهایی مثل: استفاده از یراق الات مرغوب، پروفیل باکیفیت، شیشه دوجداره مناسب و… دارد.

عدم رگلاژ پنجره دوجداره باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند : سختی در باز و بسته شدن و مکانیزم حرکتی، عدم چرخش روان دستگیره، مشکلات در تغییر حالت های بازشو و فاصله افتادن میان لنگه بازشو و فریم قاب و عملکرد نامناسب آن شود.

با رگلاژ صحیح و اصولی پنجره دوجداره ، می توان تا حدود زیادی این مشکلات را برطرف کرد.

یکی از مهمترین عوامل برای درست بسته شدن پنجره ، رگلاژ شیشه دوجداره، می باشد. در نحوه رگلاژ پنجره دوجداره مواردی مانند: شیشه ، لولا ها ، زاماک ، اسپانیولت ، لاستیک و غیره بررسی می شود.

تعمیر پنجره های upvc باید به تعمیرکار و افراد خبره و متخصص سپرده شود. تا از ایرادات و مشکلات و معضلات بعدی آن جلوگیری شود و خدمات تعمیرات به بهترین شکل صورت گیرد.

انجام تعمیرات پنجره یو پی وی سی هزینه و وقت نسبتا کمتری نسبت به نوع الومینیومی دارد، به همین منظور برای تعمیر و رگلاژ درب و پنجره دوجداره خود حتما با یک تعمیرکار و سرویس کار ماهر و کاربلد تماس بگیرید.

تعمیر پنجره دوجداره در تهران

نحوه رگلاژ پنجره دوجداره upvc

رگلاژ پنجره های دوجداره نیازمند سه پارامتر اصلی است؛ که مهمترین ان شناخت قطعات است. یعنی تعمیرکار پنجره باید بداند که عملکرد هر قطعه به چه شکل می باشد و در مرحله بعد باید ارتباط بین قطعات را درک کند، برای مثال ارتباط بین زاماک و توپی و اسپانیولت را کامل بداند و در مرحله اخر بتواند تمامی بخش ها و قسمت ها را تنظیم کند به گونه ای که عملکرد درب و پنجره یو پی وی سی به حالت ایده ال برسد.

مراحل نحوه رگلاژ پنجره های دوجداره مناسب لولای ۳D  :

۱-در شروع کار لازم است که کاور لولا را خارج کنیم، برای این کار ابتدا پنجره دوجداره را باز کرده سپس با استفاده از پیچ گوشتی یا  آلن کاور را آزاد کرده و جابجا می کنیم تا خارج شود.

۲- برای رگلاژ و تنظیم، لنگه بازشو پنجره های upvc باید در محور افقی و عمودی جابجا شود. برای حرکت در محور افقی با استفاده از آچار آلن ۵ میلیمتری پیچ رگلاژ تعبیه شده در درب و پنجره را که بصورت افقی است باز وبسته می کنیم.

با باز و بسته کردن پیچ رگلاژی لنگه بازشو درب یا پنجره دوجداره بصورت افقی حرکت می کند و جابجا خواهد شد.

۳-تا زمانی پیچ را حرکت داده و به کار خود ادامه می دهیم که با بسته شدن لنگه بازشو پنجره، در جهت افقی عدم انطباق برطرف شود.

۴- برای تنظیم رگلاژ عمودی از پیچ بالا لولا و آچار آلن چهار میلی متر استفاده خواهیم کرد، در این روش ابتدا با بکار گیری از آلن، پیچ را می گردانیم، با چرخاندن ساعتگرد پیچ، لنگه بازشو پنجره های دوجداره به سمت بالا و در صورت چرخاندن آن در جهت پاد ساعتگرد به سمت پایین حرکت خواهد کرد.

۵-رگلاژ هر دو جهت افقی و عمودی را بصورت موازی و همزمان  انجام می دهیم تا به حالت مناسب و صحیح حرکتی برسد.

تعمیر پنجره دوجداره در تهران

تعمیر فریم لس

از آن به عنوان نمای شیشه ای در بیشتر ساختمان های اداری استفاده می شد که در سال های اخیر  به چند دلیل منسوخ شده است. اول اینکه عایق بندی درستی نداشتند و بین شیشه ها و بازشو باز می ماند.

دوم اینکه بازشو رو به بیرون بود و بعد از سال ها یراق آلاتش پوسیده می شد و از طبقات ساختمان پرت می شد. دلیل سوم اینکه در زمان زلزله خطرناک بود.

امروزه فریم لس با نمای کرتین و شیشه های لمینت جایگزین شده است. فریم لس تعمیراتی نداره و عمدتا با پنجره upvc تعویض می شود.

نقش درزگیری در تعمیرات پنجره دوجداره

قسمت بیرونی پنجره باید با چسب سیلیکون خالص و قسمت داخلی با چسب سیلیکون ماستیک باید آب بندی شود. اگر فاصله پنجره تا قاب بیشتر از حالت معمول باشد باید فوم پلی ارتان تزریق شود.

متاسفانه در بسیاری از موارد دور پنجره را یا اصلا آب بندی نمی کنند و یا فقط از یک طرف چسب می زنند که باعث می شود پنجره دوجداره عملکرد درستی نداشته باشد و در عمل فرقی با پنجره تک جداره نکند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *